111

«Якщо Тимошенко заарештують, то шанси Януковича отримати запрошення на міжнародні зустрічі високого рівня є, як мені видається, дуже невисокими», – вважає польський політолог.

За його словами, поки годі говорити про успіхи у європейській інтеграції України.

«Україна насправді, окрім як на словах, не наближається до цінностей Європейського Союзу. Немає ані політичного, ані економічного зближення. Наразі про спільні цінності годі й говорити», – заявив Казанецький.

Політолог зазначив, що «для центральноєвропейських держав залучення України є дуже важливим».

«Але, як мені здається, сама Україна досі не визначилася – ані з політичної точки зору, ані з економічної – щодо того, в якому напрямку у майбутньому розвиватися» – заявив він.

«Реформи, про які говорять у Києві, виглядають радше як косметичні. Робляться вони насамперед під тиском Міжнародного валютного фонду. А ринкових реформ як таких в Україні немає. Політичні зміни останнього часу не свідчать про те, що Україна йтиме шляхом демократизації», – наголосив Казанецький.

При цьому політолог не погоджується із думкою, що Київ став «сателітом Москви».

«Видається, що президент Янукович проводить власну, незалежну політику – настільки, наскільки йому дозволяє це робити економіка», – зауважив він.

За його словами, набагато більше занепокоєння викликає внутрішня політика України, зокрема посилення репресій проти опозиції, намагання будь-якими засобами придушити громадський протест.

«На відміну від Росії, у Польщі практично немає прямих важелів впливу на ситуацію в Україні. Єдиний шлях – це інтеграція інтересів Польщі у східну політику Європейського Союзу», – заявив політолог.

У XVIIсаміті держав Центральної Європи беруть участь представники двадцяти країн регіону, у тому числі президенти Німеччини, Італії, Чехії Хорватії, Австрії та Литви.

Почесним гостем саміту став президент США Барак Обама. Прибув до Варшави і український президент Віктор Янукович. Він став єдиним запрошеним президентом з пострадянського простору.

Раніше представники Польщі заявили, що офіційна Варшава робитиме все можливе, щоб події у Північній Африці й на Близькому Сході не відвернули увагу Європейського Союзу від східних сусідів Польщі, зокрема, України.

4 comments

 1. Варя

  Байден друга людина в США ніколи даремно не телефонє нікому. Він дав зрозуміти, що якщо Тимошенко посадять, то Україна сама себе ізолює від Заходу. А як рахунки в європейських банках українських можновладців?Нерухомість і діти, котрі навчаються на заході? І всі переспектоиви бізнесу з Заходом доведеться

 2. Козел

  Помаранчева революція була найважливішою після проголошення незалежності подією в новітній історії України. Для народу вона була боротьбою за цивілізаційні цінності. Хочеться, щоб хтось зробив усе й одразу, але це є утопією. Помаранчева революція розв’язала основне завдання – народ став вільнодумцем, відчув свою силу і позбувся рабської психології. Ю.Тимошенко – головний дискредитатор Помаранчевої революції. Якщо її посадять на 10 років, то то буде дуже мягкий вирок.

 3. Рецензент

  Странная статья….одни общие фразы… странная, если не сказать провокационная…. Ах, как не хочется садится на скамью подсудимых бывшим “демократам”, которые навороволи у народа во время прошлого правительства… Я не хочу обелить нынешнюю власть, там тоже таких хватает, но процесс пошел …. верховенство закона возраждается, хочется кому то или нет…

 4. Гость

  Если Тимошенко посадят, то в стране будут протесты, которые банду ПРоффесора отправят в то место, где им положено пребывать. Все думают, какая же очередная подлость “реформаторов” будет последней каплей для взрыва. Думаю, что этой каплей может стать – арест Тимошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.