Якщо Тимошенко посадять, на європейські саміти Януковича більше не запросять

Поділитися

«Якщо Тимошенко заарештують, то шанси Януковича отримати запрошення на міжнародні зустрічі високого рівня є, як мені видається, дуже невисокими», – вважає польський політолог.

За його словами, поки годі говорити про успіхи у європейській інтеграції України.

«Україна насправді, окрім як на словах, не наближається до цінностей Європейського Союзу. Немає ані політичного, ані економічного зближення. Наразі про спільні цінності годі й говорити», – заявив Казанецький.

Політолог зазначив, що «для центральноєвропейських держав залучення України є дуже важливим».

«Але, як мені здається, сама Україна досі не визначилася – ані з політичної точки зору, ані з економічної – щодо того, в якому напрямку у майбутньому розвиватися» – заявив він.

«Реформи, про які говорять у Києві, виглядають радше як косметичні. Робляться вони насамперед під тиском Міжнародного валютного фонду. А ринкових реформ як таких в Україні немає. Політичні зміни останнього часу не свідчать про те, що Україна йтиме шляхом демократизації», – наголосив Казанецький.

При цьому політолог не погоджується із думкою, що Київ став «сателітом Москви».

«Видається, що президент Янукович проводить власну, незалежну політику – настільки, наскільки йому дозволяє це робити економіка», – зауважив він.

За його словами, набагато більше занепокоєння викликає внутрішня політика України, зокрема посилення репресій проти опозиції, намагання будь-якими засобами придушити громадський протест.

«На відміну від Росії, у Польщі практично немає прямих важелів впливу на ситуацію в Україні. Єдиний шлях – це інтеграція інтересів Польщі у східну політику Європейського Союзу», – заявив політолог.

У XVIIсаміті держав Центральної Європи беруть участь представники двадцяти країн регіону, у тому числі президенти Німеччини, Італії, Чехії Хорватії, Австрії та Литви.

Почесним гостем саміту став президент США Барак Обама. Прибув до Варшави і український президент Віктор Янукович. Він став єдиним запрошеним президентом з пострадянського простору.

Раніше представники Польщі заявили, що офіційна Варшава робитиме все можливе, щоб події у Північній Африці й на Близькому Сході не відвернули увагу Європейського Союзу від східних сусідів Польщі, зокрема, України.

У Тернопільсько-Зборівській єпархії відбудуться “Веселі канікули” за методикою св. Івана Боско

Сьогодні на вулицях Ярмуша, 7, Микулинецька, 107 та Степова, 17 пошкоджені водопроводи