У Тернополі відбулась політична «вистава»

Поділитися

 

Як пройшла офіційна частина з вшанування загиблих у другій Світовій війні не має сенсу: можна подивитись відео ( див. у низу публікації) і зробити свої висновки.

Щодо другої частини, то тут можна зробити кілька цікавих висновків.

Перший: влада зігнала усіх держслужбовців. Фактично з кожного управління «білого дому» виконала «повинність» певна кількість працівників. Окрім апарату облради. Тут «свободівець» Кайда дав «вольную». Заодно й сам «драпанув» до Львова, знаючи, що у місті не має політичного соратника – міського голови Сергія Надала. Напевно, для підтримки «іміджу» Олексію Петровичу  навіть одяг порвали. Якщо ж не для піару Кайду «пощипали», то чому керівника головного самоврядного органу Тернопільщини не було у цей відповідальний момент в Тернополі?

Другий висновок болючий: тернополяни-держслужбовці перетворились знову на вівці. Тут без коментарів. Просто сором. Хоча, до Помаранчевої революції це завжди була отара, а не високоповажні особистості.

Третій висновок: справжній патріот, такий як Олександр Башта, нехай навіть в інвалідному візку, може зробити більше, ніж пів сотні членів партії. Нехай навіть самої патріотичної. Тернопільські партійці, депутати Тернопільської міської ради так і не зуміли докласти зусиль, щоб їхнє ж рішення було виконане. Ні депутат-свободівець, а за сумісництвом керівник управління стратегічного розвитку міста, Михайло Окаринський не спромігся передбачити такої «хитромудрої» комбінації літніх пенсіонерів-комуністів. Власник УХ-радіо, також «свободівець», Юрій  Фартушняк не дав клич по своїй ефемці, щоб тернополяни відреагували на таку наругу. Понад пів години «свободівці» точили ляси, відкликали в сторону журналістів, щоб ті дали головному комуністу гострі питання, а самі не змогли елементарно скликати хоча б з пів тисячі членів партії, які б організували майдан. Звісно, не для побиття пенсіонерів та правоохоронців, а протестний. За цей час керівник комуністів Паразінський Василь встиг журналістам дати кілька інтерв’ю, поспілкувався з тернополянами.

Навіть під час просування колони комуністів, стало зрозуміло, що нормального опору тягнибоківці не організували. Навіть звукового!!! «Свободівка» Ірина Бурда загравала з заступником  начальника УМВС – начальником  міліції громадської безпеки Василем Облещуком, напевно, прагнучи відволікти його увагу. Та й депутат облради Михайло Тимошик кидався на правоохоронців мов гепард, але суть від цього не міняється: наші патріоти не зробили головного – не зупинили наругу. У журналістів склалось враження, що все це вистава. Одна політична сила нібито бореться за правду, виступає проти комуни, а інша демонструє спроможність навіть на «дикому Заході»  успішно боротись з націоналістами. Словом, усі отримали політичні дивіденди. Насправді ж пересічним тернополянам не так вже й важливо, поклали квіти до вічного вогню комуністи з червоними прапорами чи без.

Простіше ж кажучи, червоні знамена яскраво продемонстрували для тернополян відсутність елементарних організаційних навичок у наших патріотів. Якщо їх, звісно, можна вважати патріотами.

Якби наші справжні герої минулих десятиліть і століть лише «молотили язиками», як теперішні «патріоти», то не було б ніякої національно-визвольної війни. Була б пустопорожня балачка. От підняли наші партійці  ґвалт, але ж зґвалтування відбулось. І на що спромоглися патріоти? Вигукувати «слава нації, смерть ворогам!».

Написавши ці рядки о восьмій вечора, глянув на сайт «Свободи». Там лише львівські тягнибоківці «очухались». Провину за свою поразку і не підготовленість поклали на…голову Львівської ОДА Цимбалюка.

Прикро, що правоохоронці зайняли відверто «промосковську» позицію. Навіть Віктор Янукович публічно побоявся схвалити червоне знамено. З іншог о боку зрозуміло – все це лишень гра. За якою стежив сам головний міліціонер Тернопільщини Федір Бортняк. Губернатор, «прийнявши парад», поїхали. Як і перший заступник голови облради. Про Тернопільську міську раду взагалі говорити не приходиться. Її представляв начальник управління культури Олександр Смик.

Черговий міф створено. У Тернополі, Львові, івано-Франківську. Для нас і всієї України.

Вистава вдалась для влади, але що вона дасть пересічним українцям? Як «донецькі» розіграють «комуністичну» карту на виборах, які вже стартують восени?

Відео з сьогоднішнього дня

/2011/05/jak-u-ternopoli-chervoni-vzuly-svobodivciv-video/

/2011/05/jak-9-travnja-komunisty-porushuvaly-rishennja-ternopilskoji-miskoji-rady/

/2011/05/jak-milicionery-ternopolja-zmely-nacionalistiv-abo-oleksandr-bashta-v-invalidnomu-vizku-vyjavyvsja-vpravnishym-nizh-piv-sotni-svobodivciv/

http://www.youtube.com/watch?v=9i3Cohi5OlY

Ірина Сех: За пролиту у Львові 9 травня 2011-го кров особисто відповідальний Цимбалюк

Відбудеться творча зустріч з письменницями-переможцями літературного конкурсу «Коронація слова» Вікторією Горбуновою та Дарою Корній (Мирослава Заморської)