111

В Україні шкільний учитель фізики Олександр Макарчук створив свій варіант системи літочислення – “Вічний календар”. Він запропонував розділити рік на 13 місяців, а кожен з них – на 28 днів. Свій винахід Макарчук вже запатентував, але ніяк не може впровадити на практиці, передають “Подробиці”.

Необхідність зміни Григоріанського календаря винахідник обгрунтовує тим, що зараз за кожен рік “втрачається” декілька секунд, а ввівши новий місяць Грибень між серпнем і вереснем, проблему можна розв’язати.
Дружина Макарчука Лідія розповідає, що новий календар вже запатентували в Києві, причому оцінили винахід повною мірою і пообіцяли Нобелівську премію. Сама вона відмічає, що новий календар сподобається, передусім, бухгалтерам, оскільки вираховувати зарплату стане простіше.
Олександр Макарчук вже звернувся з приводу впровадження винаходу в Міжнародний астрономічний союз і Всесвітню асоціацію календарів, але там листи від простих громадян не розглядають. Українські чиновники допомагати просувати нововведення не збираються.
Експерти також скептично налаштовані відносно майбутнього “Вічного календаря”. Академік, доктор історичних наук Василь Балух вважає, що ідея Макарчука не позбавлена сенсу, але світ не готовий до таких глобальних змін. Причому, за його словами, це спричинить ще і колапс в історичній науці, оскільки доведеться
переписувати усю історію наново – за новим календарем.
Тим часом ООН вже розглядає можливість переходу на нову систему літочислення. Серед варіантів – календар, в якому рік починається з неділі, а в тижні додається ще одна субота. Крім того, не виключений і варіант “Симетричного календаря” : кожен місяць починається з понеділка, але кількість днів в лютому,
травні, серпні і листопаді збільшується до 35.3 comments

 1. Іван

  Народ повинен радіти буде ще одна лишня пенсия. а по дуге вкрадуть в нас ще лишні 800гр за квартплату. Навіщо придувати ровер, якщо ві вже є. Ви б краще дітям уроки пояснювали, а то хвалетеся на уроках, ой який у мене мудрий внук вже діда послав.

 2. Вадим

  Чотири обертання землі навколо сонця становить 1461 день. Нікому не вдасться обійтися без високосного року, тобто без одного дня, який буде стояти десь на межі цих чотирьох років. Якщо розглядати систему 13Х28. То в кожному році буде один день поза будь якого місяця та поза будь-якого тижня. Або ж можна виділити 4+1=5 днів кожні чотири роки, які будуть існувати окремо, не входячи ні в рік, ні в місяць, ні в тиждень.

  Про це у вічному календарі не йдеться. І мені хочеться знати, що на це має Олександр Макарчук?

  1. Олександр Макарчук

   Відповідь на коментар Вадима. Якраз для цього виділено додатковий тиждень від 29-го до 35 грудня, яким потрібно користуватись ТІЛЬКИ у високосному році (кожен шостий рік має бути високосним, кожні 90 років потрібно ввести додатковий високосний рік, кожні 1150 років цей додатковий не вводиться, кожен 315000-й рік не має бути високосним). Тоді середня тривалість року за ці 315000 років ІДЕАЛЬНО дорівнює тривалості істинного року – 365 днів, 5 годин, 48 хвилин, 46 секунд. Протягом наступних 315000 років все має повторюватись так, як описано вище.
   Я сам не користуюсь поки що комп’ютером, тому можу спілкуватись за тел. 0990497824

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.