Урочистим зібранням громадськості краю та творчим звітом мистецьких колективів Борщівського району «Берегиня роду і народу» у палаці культури “Березіль” вшанували жінок-матерів

Поділитися


Творчий вечір з нагоди  дня Матері зібрав у найбільшій залі Тернопільщини керівників області та міста, представників громади, засобів масової інформації.

Вітаючи жінок із таким високим святом голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда сказав:

«Високий триєдиний зміст має цей день для нашого народу. Адже споконвіку українці вшановували Матір Божу, Україну-неньку та рідну матір. Саме у цьому криється незламний дух та висока моральність нашої нації. Тому цей день є духовним, громадським, родинним та глибоко особистим святом.

Шановні жінки!

Низько схиляю голову перед Вашою силою духу, мужністю, нескінченним терпінням, добротою та ніжністю. Та чи не найголовніше – це Ваша здатність, Ваша готовність так жертовно любити. Ви народжуєте дитя, Ви його охороняєте та доглядаєте і до останнього свого подиху опікуєтесь та молитесь за рідну кровинку. Ви – це основа життя, берегиня роду, той життєдайний вогонь, який обігріває оселю вірою і любов’ю. Бо й справді, чи є на світі така людина, яка любила би так віддано, як мати, пожертвувала б усім, не вимагаючи натомість нічого. Образ матері – це живий храм, повен й  історичного смутку і жалю, страждання і нездійснених, але вічних сподівань і мрій. Це наш дороговказ. Тож  ми несемо материнську мудрість крізь усе життя, передаємо її наступним поколінням. Промине десять, двадцять, п’ятдесят років, загубляться у пам’яті чимало подій, людей, зустрічей. Але щоб  не сталося, ми завжди повертатимемось у далекий світ свого дитинства, до матері.

Здоров’я Вам, наші любі, наші рідні матері, сил та наснаги, довгих  та щасливих літ життя та головне – вдячних дітей і внуків.»

Свято продовжили таланти Борщівщини. Щоразу, коли на сцені «Березоля» виступають творчі колективи із цього району, глядач потрапляє у полон високохудожнього, витонченого, яскравого дійства, а надто, коли присвячене воно такому трепетному доброму, високому святу як день Матері. Так склалось й цього разу.  Театралізована композиція «Рідна мати моя», поетична композиція за віршами Тараса Шевченка «Благословенная в женах»,  хореографічна композиція «Червона калина», духовні та світські пісні у виконанні аматорських та професійних колективів освітніх закладів та закладів культури Борщівського району не залишила у залі нікого байдужим.

Особливо потішила відвідувачів виставка робіт майстрів  району. Яскраві, самобутні вироби народних умільців вражали своєю майстерністю та оригінальністю. Проте, як завше, особливою красою та таїнством вирізнялась давня борщівська вишиванка.

Заходи на Тернопіллі, присвячені Дню Матері триватимуть ще до неділі.

Творча зустріч письменників переможців конкурсу “Коронація слова”

Дорогі матері Тернопільщини!