Відбувся обласний конкурс швидкої медичної допомоги

Поділитися

На Тернопіллі відбувся черговий обласний конкурс бригад швидкої медичної допомоги. Змагалися виїзні бригади швидкої медичної допомоги у складі лікаря (фах “Медицина невідкладних станів”), фельдшера (фах “Швидка та невідкладна медична допомога”), санітара і водія. На конкурс вони зобов’язані були прибути укомплектованою каретою швидкої допомоги.

На урочистому відкритті з вітальними словами виступили Ростислав Левчук – начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міської ради, Любомир Синоверський – перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, Михайло Джус – головний лікар Тернопільського комунального центру ШМД.

Конкурс стартував у парку імені Т.Г.Шевченка. Головним арбітром конкурсу був Арсен Гудима. Оцінювання команд здійснювалося шляхом визначення рівня їх знань і практичних навичок в ході виконання змодельованих критичних ситуацій, якості оснащення карети швидкої допомоги та виконання додаткових завдань на вправність. Оцінювалась також і робота водіїв, які повинні були, крім виконання водійських обов’язків, надавати допомогу бригаді в процесі порятунку постраждалих.

На старті кожна команда отримала мапу доїзду та завдання. Серед завдань були такі, як надання невідкладної медичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортній пригоді, а також у випадку повішання, спортсменові і працівникові парку з ознаками серцево-судинного нападу. Кожне завдання оцінювалося за відповідною картою оцінювання. Кінцевий результат (місце у турнірній таблиці) визначалося після сумування балів всіх команд та віднімання штрафних балів.

На змагання прибули  кращі бригади швидкої медичної допомоги зі всіх районів області і міста Тернополя. Всі вони старалися якнайкраще продемонструвати свою готовність надати першу допомогу постраждалим, знання, кмітливість, зібраність і організованість, чіткість у виконанні завдання. Бригаді доводилося залучати до своєї роботи і водіїв, і працівників МНС, і співробітників ДПС, які брали участь у створенні ситуативних завдань. За прийняття нестандартних рішень, які йшли на користь потерпілим, за кмітливість команди отримували додаткові бали.

Переможцями обласного конкурсу швидкої медичної допомоги стали виїзні бригади швидкої медичної допомоги:
І місце – бригада Заліщицького відділення ШМД.
ІІ місце – бригада Бережанського відділення ШМД.
ІІІ місце – бригада Тернопільського районного відділення ШМД.

Також цінними подарунками були нагороджені бригади, які отримали найвищий бал на одному з етапів і кращий водій, якій отримав гарний набір інструментів для ремонту автомобіля.

Цей конкурс довів, що проводити його вкрай необхідно. Він дав змогу звернути увагу на недоліки, відпрацьовуючи ігрові ситуації – поновити в пам’яті, навчитися і зайвий раз відпрацювати деякі прийоми надання невідкладної допомоги потерпілим з різними важкими травмами. А допущення помилок на конкурсі теж має свою користь – їх не буде у реальному житті.

Прес-служба КУТОР «Центр здоров’я»

Призначено голову Теребовлянської райдержадміністрації

Народний депутат Василь Деревляний заробив за минулий рік 235 тисяч гривень