Відвойовуючи «Калиновий бескид», тернополяни готові перекривати дорогу хоч щодня

Поділитися

У п’ятницю, 13-го,  мешканці вулиць Острозького, Перля та Коллонтая уже вдруге вийшли на проїжджу частину. Перекривши рух транспорту, люди вимагали у місцевої влади скасувати прийняте рішення виконавчого комітету від 28 лютого цього року.

Згідно з цим документом, розповідають тернополяни, міська рада планує облаштувати наскрізний проїзд на вулиці Перля – там, де зараз «Калиновий бескид». Спершу мешканці навколишніх будинків намагалися достукатися до влади шляхом звернень і переговорів. Але, не дочекавшись відповідної реакції від посадовців, люди вийшли на дорогу.

Наталія Сиротюк, мешканка будинку на вул. Острозького: «Ми на вчора викликали мера міста і його трьох заступників, і щоб вони прийшли з депутатами. Кайда, Дулеба – всі були запрошені. Але вони відмовилися. З них не прийшов ніхто. Вчора приїхав начальник міліції Андрій Матрифайло, – ми його попросили, щоб він привів сьогодні Надала. Ми вчора не відходили з дороги, поки ми цього не узгодили. Він сьогодні приїхав, але Надала з ним не було. І тому ми сьогодні знову перекрили дорогу. А заступник Надала – Бойко – говорить, що надалі дорога все ж буде. Вони планують її робити».

Із проїжджої частини, де були не лише дорослі, а й діти, людей не виганяли. Свої права мешканці відстоювали законним шляхом, повідомили у міліції. За порядком проведення протесту правоохоронці лише слідкували, але коментувати цю подію відмовилися. Натомість тернополяни готові виходити на проїжджу частину хоч щодня, якщо в цьому буде потреба.

Ілона, учасниця протесту: «Кожного дня. Був дощ – ми стояли. Молоді тут більше, ніж старших людей. І тому ми не дозволимо якимось старшим людям забирати в нас таку красу. Ми по пішохідному переході ходимо туди-сюди, тому нас ніхто не має права звідси забирати. Навіть міліція… не рипається».

У зв’язку з виходом людей на дорогу Державтоінспекції довелося частково перекрити рух транспорту вулицею Острозького. Проїзд заборонили від церкви «на рогатці» до обласної філармонії. Це спричинило незручності водіям маршруток, які курсують вулицею Острозького.
Павло, водій маршрутного автобуса: «Я не знаю, куди їхати! Має бути якийсь офіційний план маршруту. Тоді можна їхати кудись вліво, вправо. Це залежить від місцевої влади, яка мусять кудись відправити ці машини, щоб вони йшли по маршруту. Просто вулиця Острозького залишиться без сполучення».

Із представників місцевої влади на акцію протесту прибув заступник міського голови з питань містобудування Богдан Бойко. Посадовець повідомив, що для розгляду цього питання у міській раді вже створено спеціальну комісію. Її члени зараз шукають альтернативні шляхи вирішення проблеми. Наступне засідання комісії влада обіцяє провести за участю самих мешканців і запропонувати їм варіанти розв’язання конфлікту.

Богдан Бойко, заступник мера з питань містобудування: «До 28 числа цього місяця управління архітектури мало би представити ці альтернативні варіанти на розгляд комісії. Коли це буде – до 28-го числа, чи це буде десь ближче до кінця місяця – поки що сказати не можу. А з людьми влада розмовляє. Єдине, скажімо так: поки люди будуть перекривати дорогу, доти хтось з представників влади буде виходити і буде роз’яснювати їм ситуацію, яка зараз виникла, і шляхи вирішення чи виходу з неї».

За інформацією державного інституту проектування міст «Діпромісто», Генеральним планом Тернополя проїзд вулицею Перля призначений лише для пожежного, медичного та транспорту мешканців прилеглих будинків. Зміни до Генплану, затвердженого лише у 2010-му, можна вносити не раніше, ніж через 5 років. Цю інформацію міський голова Тернополя не підтвердив.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «У Генеральному плані міста – я вам не готовий зараз сказати. Я знаю тільки те, що на неї (дорогу. – ІНТБ) є виготовлена документація, щоб зробити її (вулицю. – ІНТБ) проїзною. По-перше, дорогу мали робити за рахунок не бюджетних коштів, а за приватних – тому це було цікаво для міста. Крім того, разом з дорогою необхідно було поставити в кожному дворі дитячий майданчик і зробити озеленення. Якщо люди будуть категорично «проти» і за це не погодяться, – я думаю, що на одному з найближчих виконавчих комітетів це рішення буде скасовано і ми зробимо все для того, щоб люди на цій вулиці були задоволені».

Запропонована альтернатива мешканців прилеглих до Калинового бескиду будинків не влаштовує. За словами людей, вони не погоджуються на нові дитячі майданчики, а лише на збереження скверу під вікнами, повідомляє телеканал  ІНТБ

Майже 200 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб зібрала до бюджету податкова Тернопільщини за 4 місяці цього року

Тернопіль у вогні. Події весни 1944 року