Як у Тернополі тестували «на прозорість» владу

Поділитися

9 червня відбулася пародія на прес-конференцію, присвячена аналізу результатів першого місяця роботи Закону «Про доступ до публічної інформації». Спікерами пресс-конференції виступили Володимир Ханас, відомий громадський діяч Тернополя, що представляв методологічну группу, що займалась розробкою інструкцій по роботі в рамках нового закону для чиновників, Анастасія Шимчук, голова Тернопільського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс», а також Катерина Калуш, представник від міської ради.

CVU_monitoryng_dostup_20.05.11

Моніторинг (підсумки з доповненнями)

Як зазначила згодом одна з учасниць так званої прес-конференції у неформальному спілкуванні, на захід прийшло обмаль журналістів.

Саме їм , незалежні громадські експерти (як зазначено у прес-релізі, але викликає великий сумнів у думаючих тернополян) продемонстрували нібито реальні підсумки першого місяця роботи влади.

Адже демократичність та прогресивність положень введеного в дію 9 травня 2011 року Закону, викликала бажання різних громадських організацій та об’єднань перевірити, як насправді на практиці вищезгаданий Закон функціонує. Напевно, чи можна якісь гранти «провести», щоб

Анастасія Шимчук (ВМГО “Демократичний Альянс”) розповіла про громадську кампанію, організовану громадською організацією «Демократичний Альянс» спільно із партнерством «Новий громадянин». Кампанія передбачала подання запитів та проведення публічних акцій, покликаних повідомити українським громадянам про переваги та вигоди нової редакції Закону, у більш ніж 450 містах України. Аналіз відповідей показав наступну ситуацію: більшість відповідей надається із порушенням термінів (запізно), часто відповіді на запити є неповними і розмитими і не надають по суті бажану інформацію, крім того, часті випадки кумедних відповідей (наприклад, у місті Збараж станом на червень 2011 року все ще не прийнятий бюджет). Загалом за результатами моніторингу готовність чиновників до провадження в дію Закону була оцінена громадськими активістами та експертами на 2,5 бали за 5-бальною системою.

Калуш Катерина (представник від Тернопільської міської ради) розповіла про складнощі, які трапляються у функціонуванні чиновників, а також розповіла про наміри створення спеціалізованого підрозділу на сайті міської ради, на якому можна буде отримати роз’яснення з приводу Закону, а також відповіді на подані запити громадяни. Також на вищезгаданому сайті буде розміщено інформацію щодо місцевих депутатів та їх участі у робочих групах з метою полегшення цільового спрямування звернень.

Володимир Ханас (представник методологічної групи) надав консультацію з приводу деяких практичних аспектів, які варто знати громадянам, що подають запити до органів виконавчої влади. Особливу увагу громадський діяч звернув на те, що кожен громадянин має право на інформаційне звернення, але з приводу тої інформації, якою володіє і яка є в компетенції даного державного органу місцевого врядування. Зокрема. Він наголосив, що варто чітко регламентувати, яку інформацію і у кого запитувати, аби не подавати запит людині, яка некомпетентна у цій сфері. Загалом пан Володимир надав безліч  корисної інформації практичного характеру та закликав присутніх до системної комплексної співпраці, адже лише гарно організована співпраця журналістів, громадськості, громадських організацій та влади дасть змогу побудувати справжню демократію у нашій країні.

По завершенню виступів відбулось коротке обговорення в форматі «запитання-відповідь». Загальний підсумок прес-конференції – налаштування на подальшу співпрацю.

 

Захід відбувся з ініціативи громадської кампанії із впровадження і популяризації Закону «Про доступ до публічної інформації» в рамках Партнерства Новий Громадянин (www.newcitizen.org.ua).

Захід, напевно, відбувся для «птички». Щоб грантодавці “побачили роботу”.  Тернополянам від цього ні холодно, ні гаряче.

ДОВІДКА ПРО ВМГО ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС

Місією команди Демократичного Альянсу є забезпечення інтересу українських громадян на гідне життя та особистий розвиток через громадсько-політичну діяльність.
В рамках реалізації своєї місії Демократичний Альянс:

• Здійснює просвітницьку діяльність серед населення;

• Налагоджує діалог між громадськістю та владою;

• Надає профільні знання та розвиває практичні навички у населення;

• Взаємодіє з експертними середовищами та розробляє пропозиції з вдосконалення суспільно-політичних процесів;

• Здійснює контроль за діяльністю органів державної влади;

• Проводить адвокаційну діяльність із захисту прав громадян.
Демократичний Альянс має розгалужену мережу місцевих осередків організації по всій країні. Команда Демократичного Альянсу це відповідальні, ціннісно-орієнтовані громадяни, які щодня доводять свою активну позицію дією.
Представництво Демократичного Альянсу в міжнародних організаціях:

• член DEMYC (Democrat Youth Community of Europe) з 1996 року;

• член YEPP (Youth European Peoples Party) з 1998 року;

• член Інституту Роберта Шумана (Robert Schuman Institute) з 2008 року.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Демократичний Альянс»

03039, Україна, м. Київ, вул. Голосіївська 13, к. 117, тел./факс: +38(044)2514867

e-mail: dem.alliance@gmail.com, ідентифікаційний код: 21655107, р/р 260094698, АТ «Ерсте Банк», МФО 380009

 

 

Представників «Свободи» занадто багато на провладних телеканалах

Як сьогодні у Тернополі падав дощик (відео хорошого настрою)