111

Мобільні телефони часто стають легкою здобиччю для злодіїв. Міліцейські зведення рясніють повідомленнями про крадіжку цього так необхідного у наш час засобу зв’язку. Однак не завжди до втрати цінного пристрою причетний кишеньковий злодій. Часто громадяни страждають через власну необачність, а правоохоронцям доводиться докласти значних зусиль, щоб знайти «втрачений» мобільний.

До Тернопільського міського відділу внутрішніх справ з заявами про викрадення мобільного телефону звернулося чимало жителів обласного центру. Як показує практика, серед знайдених працівниками міліції мобільних телефонів, велику кількість становлять ті, які, як виявляється, ніхто взагалі не крав – вони були просто загублені власниками. Однак, незважаючи на попередження щодо кримінальної відповідальності про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, у своїх заявах до міліції «потерпілі» сміливо пишуть про скоєння крадіжки.

Один із жителів обласного центру, добряче хильнувши в розважальному закладі, подався додому на таксі. У салоні авто «мобілка» непомітно випала з кишені захмелілого клієнта. Пропажу той виявив наступного дня, і поспішив заявити правоохоронцям про крадіжку. Для того, щоб встановити місцезнаходження телефону, а значить і вийти на слід «злочинця», оперативникам знадобилось лише декілька днів. В результаті моперативники виявили начебто крадену річ у таксиста. Той розповів, що знайшов мобільний у салоні авто, а позаяк власник так і не заявив про пропажу, вирішив залишити мобільний собі. Інша так звана жертва крадіжки стверджувала, що її обікрали у маршрутному таксі, однак телефон було втрачено ще задовго до посадки в транспортний засіб.

Подібна поведінка, як зазначають працівники міліції зумовлена необізнаністю людей: вони думають, що якщо заявити про втрату мобільного телефону, то його ніхто шукати не буде. Зважаючи на це, свідомо йдуть на порушення Кримінального Кодексу для того, щоб повернути свою річ. Хоча заходи щодо встановлення місцезнаходження проводяться відносно і вкрадених, і втрачених мобільних телефонів.

Випадків, коли люди йдуть на обман задля повернення втрачених речей, можна привести чимало, однак, результат практично завжди один – притягнення таких «потерпілих» до відповідальності. Тож правоохоронці застерігають: законом передбачені досить суворі санкції для тих, хто намагається обдурити слідство. Завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину згідно з частиною 1 статті 383 КК України карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, аж до позбавлення волі на строк до двох років.

Чи варто це втрачених речей? Звичайно ж, ні, повідомили “Про все” у ВЗГ УМВС України в Тернопільській області

1 comment

  1. Ростислав

    Дане підприємство ПП Продторг Тернопіль знаходиться у чорному списку підприємств Тернопільщини, на даному підприємстві не виплачуєтьс заробітня платня, працівників взагалі не оформляють на посади внаслідок соціальні внески не сплачуються а стаж роботи не йде. ПП Продторг Тернопіль не поодиноке підприєсмтво в сітці шахрайських фірм Тернополя. Дану сітку ШАХРАЙСЬКИХ фірм очолює Стець Іван Іванич котрий реально здійснює керівництво-шахрайство на всіх фірмах що знаходяться за адресою м. Тернопіль вул. Поліська 14, для відома підконтрольні підприємства ШАХРАЮ Стецю І.І., (одні з небагатьох) ПП Продторг Тернопіль, ЗАТ Агрокомбінат, ПП Торговий дім Тернопіль, ПП Д Торговий дім Тернопіль, ТОВ Західагроінвест, ПП Терторгпрод… Це невеликий перелік фірм котрі здійснюють шахрайську діяльність котра проявляється у несплаті податків у місцевий бюджет, невиплата заробітної платні (люди працюють по 1-2 місяці і звільняються через те що їм не виплачують гроші). Стець І.І., постійно наймає на свої підприємства юристів для здійснення шахрайських дій, а саме підробка документів, оформлення неіснуючих збітків на власних працівників, в результаті через суд фіктивні збитки присуджуються нічому не винним людям яким Стець І.І., і так не сплачує заробітньої платні. Доречі директиорами ШАХРАЙСЬКИХ фірм Стеця І.І., оформленні прості працівники, прибиральники, слюсарі, та вантажники, для того щоб адміністративна відповідаьність контролюючих органів лягла на їх плечі, печатки фірм знаходяться у Стеця І.І., в кабінеті.
    Також на території по вул. Поліська 14 знаходиться підпільна хлібо-пекрня котра пече невідомо що, так як вона на це не має дозволів отрута випікається по ночам, адже після постанніх перевірок Стець І.І. ,перевів пекарню в нічний режим роботи, хліб печеться в анти-санітарних умовах по хлібах бігають миші і таракани, дана неякісна продукція котра не відповідає жодним нормам затвердженим на території України реалізується в підконтрольних Стецю І.І., магазинах а саме Берегиня, Роксолана, Молоко, Світоч, Мономах це невеликий перелік магазинів, адже неякісна продукція постачається в районні центри Тернопільської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.