Повідомив неправду про злочин – відповідай

Поділитися

Мобільні телефони часто стають легкою здобиччю для злодіїв. Міліцейські зведення рясніють повідомленнями про крадіжку цього так необхідного у наш час засобу зв’язку. Однак не завжди до втрати цінного пристрою причетний кишеньковий злодій. Часто громадяни страждають через власну необачність, а правоохоронцям доводиться докласти значних зусиль, щоб знайти «втрачений» мобільний.

До Тернопільського міського відділу внутрішніх справ з заявами про викрадення мобільного телефону звернулося чимало жителів обласного центру. Як показує практика, серед знайдених працівниками міліції мобільних телефонів, велику кількість становлять ті, які, як виявляється, ніхто взагалі не крав – вони були просто загублені власниками. Однак, незважаючи на попередження щодо кримінальної відповідальності про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, у своїх заявах до міліції «потерпілі» сміливо пишуть про скоєння крадіжки.

Один із жителів обласного центру, добряче хильнувши в розважальному закладі, подався додому на таксі. У салоні авто «мобілка» непомітно випала з кишені захмелілого клієнта. Пропажу той виявив наступного дня, і поспішив заявити правоохоронцям про крадіжку. Для того, щоб встановити місцезнаходження телефону, а значить і вийти на слід «злочинця», оперативникам знадобилось лише декілька днів. В результаті моперативники виявили начебто крадену річ у таксиста. Той розповів, що знайшов мобільний у салоні авто, а позаяк власник так і не заявив про пропажу, вирішив залишити мобільний собі. Інша так звана жертва крадіжки стверджувала, що її обікрали у маршрутному таксі, однак телефон було втрачено ще задовго до посадки в транспортний засіб.

Подібна поведінка, як зазначають працівники міліції зумовлена необізнаністю людей: вони думають, що якщо заявити про втрату мобільного телефону, то його ніхто шукати не буде. Зважаючи на це, свідомо йдуть на порушення Кримінального Кодексу для того, щоб повернути свою річ. Хоча заходи щодо встановлення місцезнаходження проводяться відносно і вкрадених, і втрачених мобільних телефонів.

Випадків, коли люди йдуть на обман задля повернення втрачених речей, можна привести чимало, однак, результат практично завжди один – притягнення таких «потерпілих» до відповідальності. Тож правоохоронці застерігають: законом передбачені досить суворі санкції для тих, хто намагається обдурити слідство. Завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину згідно з частиною 1 статті 383 КК України карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, аж до позбавлення волі на строк до двох років.

Чи варто це втрачених речей? Звичайно ж, ні, повідомили “Про все” у ВЗГ УМВС України в Тернопільській області

Майже 20% українських студентів готові заробляти гроші проституцією

За злісне невиконання батьківських обов’язків суд виніс вирок матері чотирьох дітей