111

Ростислав ПОЛІВЧАК, 38 років, ведучий телепрограми про рибалку на Івано-Франківському телебаченні, рибак-спортсмен:
– Рибальський туризм в Україні лише з’являється. Турагентства західних областей не запропонують вам чіткої програми такого відпочинку. Люди організовують його самі, користуються садибами “зеленого туризму”.

Я люблю “дику” риболовлю – на природних водоймах, ріках і водосховищах, подалі від людських помешкань. Склав свій “хіт-парад” місць рибальського відпочинку.

1. Дністер, Дністровське водосховище

Туристичної інфраструктури нема. Під’їзні шляхи, в кращому випадку – підсипані гравієм ґрунтовки. З’являються садиби “зеленого туризму” – переобладнані на міні-готелі сільські хати. Номер у них коштує 100-150 гривень. У дорожчих такі гроші беруть із людини.

На гачок часто потрапляють головень, рибець, підуства, сазан, плітка, марена, а також сом, окунь і судак.

Класична риболовля на Дністровському водосховищі – з човна на бортові вудки. Основна риба – лящ

Від Хотина річка уповільнюється, стає ширшою, місцями до 2 кілометрів. Глибина сягає 40 метрів. Це – початок Дністровського водосховища, яке підперте греблями ГЕС у Новодністровську. На його берегах – багато садиб і баз, ціни тут помірні. Популярні місця риболовлі – села Бернове та Грушівці на Буковині, та Стара Ушиця й Бакота на Хмельниччині.

Класична риболовля на Дністровському водосховищі – з човна на бортові вудки. Основна риба – лящ. Добре ловиться окунь і судак на блешні та живця. Точно упіймаєте рибця, карася, клює короп.

Касперівське водосховище

Розміщене на ріці Серет у Заліщицькому районі Тернопільщини. Водойма – у глибокому каньйоні. У ньому утворився природній заповідник зі специфічним теплим і вологим мікрокліматом. Береги поросли сосновим та мішаним лісом. Вода чиста й глибока – до 10 метрів.

Можна впіймати плітку, підлящика, окунця, якщо пощастить – ляща, коропа, карася. Іноді ловлять судака. Уклейка – невелика, але смачна рибка – тут виростає майже до 200 грамів. Ходять чутки про крупних щук і сомів.

http://monastyryska.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.