111


вчора у Тернополі відбулась прес-конференція з приводу проведення у Тернополі заходів до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.
Присутній на прес-конференції керівник проекту ТМО «Нівроку» «Підтримка Громадської ініціативи профілактики і вилікувань від гепатитів «FAQ Гепатит»» Володимир Ханас намагався розповісти про організацію та план проведення заходів до Дня боротьби з гепатитами, що будуть проводитись в Тернополі та ще п`ятьох обласних центрах України. Що з цього вийшло – дивіться відео.
Якби не координатор проекту Павло Федик, то присутні так би й незрозуміли що то за акція буде проходити в Тернополі.
До речі, на початку прес-конференції пан Павло засвідчив про те, що він перебуває в “орбіті” нардепа Муца. Федик згадав “про стосунки” Гути і Муца, що аграрій не встиг інформаційно спрацювати і тепер має певні клопоти.
На завершення подаємо прес-реліз організаторів заходу. Для порівняння
11 липня відбулась прес-конференція з приводу проведення у Тернополі заходів до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.
Як відомо, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Україна не має точних даних, але за оцінками експертів майже 10 відсотків українців хворі вірусним гепатитом, хоча навіть можуть про це не здогадуватись. Саме через це, проведення Першого Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом було ініційовано Світовим Альянсом з проблем гепатиту ще у 2008 році. Цього року проведення заходів боротьби з вірусними гепатитами В та С в Україні заплановане на 28 липня.
Присутній на прес-конференції керівник проекту ТМО «Нівроку» «Підтримка Громадської ініціативи профілактики і вилікувань від гепатитів «FAQ Гепатит»» Володимир Ханас розповів більш детально про організацію та план проведення заходів до Дня боротьби з гепатитами, що будуть проводитись в Тернополі та ще п`ятьох обласних центрах України: Харкові, Одесі, Полтаві, Львові та Києві. Серед таких заходів: проведення безкоштовних експрес-тестів на виявлення гепатиту в людей, роздача інформаційних матеріалів волонтерами на тему діагностики і профілактики гепатиту В та С.
Також планується проведення першого всеукраїнського баркемпу на медичну тематику «HEPCAMP». На цьому заході провідні блогери, журналісти, громадські активісти та медики зі всієї України розглянуть нову модель використання соціальних медіа для розповсюдження інформації та консультування українців хворих на гепатит. Цей захід за словами Володимира Ханаса буде транслюватись у всесвітньому інформаційному просторі.
Координатор проекту, депутат Тернопільської обласної ради Павло Федик звернув увагу на проведення першого всеукраїнського благодійного аукціону, кошти з якого надійдуть на лікування хворих гепатитом С. На нього будуть виставлені художні роботи дітей, які приймали участь в конкурсі «Зупинимо гепатит С», що проводився в місті з середини лютого до кінця квітня місяця. Переможці та учасники будуть відзначенні цінними призами та подарунками. Також координатор повідомив, що шістнадцять з представлених робіт надійшли до просвітницько-інформаційної брошури, що також буде представлена 28 липня громадськості.
Саме проведення благодійного аукціону та HEPCAMPу вирізняють Тернопіль серед акцій, котрі відбуватимуться по всій Україні. За допомогою них організатори намагатимуться привернути якнайбільше уваги громадськості та влади до проблематики діагностування та профілактики захворюваності на вірусні гепатити.
Захід реалізується у рамках проекту «Підтримка Громадської ініціативи профілактики і вилікувань від гепатитів «FAQ Гепатит», що здійснюється Творчим молодіжним об’єднанням «Нівроку» за підтримки Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Думки викладені під час проведення цього заходу є винятковою відповідальністю ТМО «Нівроку» та не обов’язково відображають точку зору Міжнародного фонду «Відродження»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.