111

30 червня  на базі ДП “Тернопільстандартметрологія“ відбулося засідання Тернопільської обласної дегустаційної комісії.

У заході взяли участь представники облдержадміністрації, Управління у справах захисту прав споживачів, Управління ветеринарної медицини у Тернопільській області, облСЕС, ДП “Тернопільстандартметрологія“.

9 виробників Тернопільщини представили на розгляд комісії хліб, хлібобулочні вироби, піцу, напівфабрикати морожені, ковбасні вироби, борошно. Дана продукція супроводжувалась відповідними висновками санітарно-епідеміологічної експертизи, протоколами випробувань, зразками маркування та пакування.

Харчова продукція оцінювалась комісією за дотриманням стандартів при виробництві харчової продукції (відповідність органолептичних показників, пакування, маркування). До уваги бралися результати попередніх випробувань цієї продукції у випробувальній лабораторії ДП «Тернопільстандартметрологія». Всього було продегустовано 19 зразків продукції.

Зокрема, ТОВ «Микулинецький Бровар» представив до розгляду комісії 2 зразки хліба та хлібобулочних виробів (хліб білий з пшеничного борошна в/с, подовий масою 0,6 кг та хліб з суміші житнього і пшеничного борошна, масою 0,75 кг). За п`ятибальною шкалою оцінювались їх зовнішній вигляд, пористість, проміс, пропеченість, смак та запах. Комісія надала виробнику рекомендації щодо підвищення якості і удосконалення технологічних режимів хліба з суміші житнього і пшеничного борошна. Представлена продукція була рекомендована до виробництва.

Високими оцінками відзначені піца «Песто» масою 0,3 кг та заготовка для піци «Фокачо» масою 0,15 кг виробника ФОП Дуркот Р.Р.  Проте члени комісії запропонували виробнику усунути недоліки в проекті технічних умов, технологічної інструкції та рецептурах.

 

У процесі дегустації члени комісії цікавилися технологічними подробицями виготовлення того чи іншого зразка та висловлювали зауваження і пропозиції щодо виробництва і маркування продукції. Особлива увага зверталась на маркування про наявність (або відсутність) генетично-модифікованих організмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.