111

У військових частинах Збройних Сил України розпочалося двотижневе військове стажування курсантів-другокурсників Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові. Відповідно до навчального плану вищого військового навчального закладу на першому стажуванні у військах майбутні офіцери повинні практично засвоїти теоретичні навики на посадах сержантського складу.

До Тернополя в 11-ту окрему гвардійську артилерійську бригаду 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України прибуло 44 другокурсники, які тут опановуватимуть посади командирів обслуг та гармат.

 

В ході стажування, курсанти братимуть безпосередню участь у проведені занять з бойової підготовки. Саме на цей період в артилерійській бригаді сплановано проведення низки польових виходів артилерійських підрозділів. На навчальному центрі військової частини, що у селі Біла, курсанти у складі дивізіонів будуть навчатися проводити заняття з тактики та спеціальної підготовки. Другокурсники вивчатимуть штатне бригадне озброєння і військову техніку та готуватимуть їх до бою. В складі курсантських обслуг вони не тільки виконуватимуть вогневі завдання, але й працюватимуть на засобах зв’язку і розвідки. Також стажисти стануть учасниками контрольних та контрольно-комплексних занять батарей.

Крім того, в рамках стажування, досвідчені офіцери артилерійської бригади розкажуть другокурсникам про роль сержантського складу у військовій частині на сучасному етапі розвитку української армії, про вагу цієї категорії військовослужбовців та увагу з боку керівництва Збройних Сил України до системи багаторівневої підготовка сержанта в цілому.

 

– У досвідченого сержанта завжди є чому повчитися навіть офіцеру, – наголосив звертаючись до другокурсників командир 11-ї окремої артилерійської бригади полковник Сергій Корнійчук. – Вони навчать всіх премудростей оволодіння військовою технікою та озброєнням. Тому робіть висновки, вчіться і цінуйти той час проведений у колі сержантів, адже для подальшої військової служби знання тонкощів роботи сержанта вам неодмінно знадобиться.

 

Варто наголосити, що у Тернопільській артилерійській бригаді вже другий тиждень стажуються на офіцерських посадах близько 20 курсантів-третьокурсників з академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У майбутньому, більшість із них поповнять лави цього з’єднання вже у якості офіцерів.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.