111

 

КРУ в області в плановому порядку провело ревізію Товстенського селищного бюджету Заліщицького району, під час якої перевірялися і питання, викладені в скарзі на дії керівних працівників селищної ради. Результати ревізії вразили навіть бувалих ревізорів.

Ревізією встановлено фінансових порушень на загальну суму 117 тисяч  гривень.

Левова частка порушень пов’язана із виплатою заробітної плати, в тому числі переплата заробітної плати становить 27,6 тис.грн. та недоплата – 69 тис. гривень.

Бухгалтерія пояснює такі порушення  арифметичними помилками та незнанням чинного законодавства, однак характер виявлених порушень свідчить про їх свідоме вчинення.

Так, у квітні   та в червні 2010 року безпідставно перераховано на картковий рахунок  жителям Товстого , які вже не були працівниками селищної ради, кошти на загальну суму  1,6 тис. гривень.

Порушуючи чинне законодавство, при нарахуванні заробітної плати тут  завищували  посадові  оклади, в результаті чого п’ятьом працівникам дитячого садка зайво виплачено заробітної плати на загальну суму  6,4 тис. гривень.

Сину головного  бухгалтера селищної ради безпідставно проведено доплату 2,6 тис. грн. за виконання обов’язків селищного голови.

Колишньому селищному голові в розрахунок для обчислення середньої заробітної плати було включено одноразові виплати, що призвело до зайвого нарахування та виплати відпускних у сумі 2,6 тис. гривень.

З порушенням Кодексу Законів про працю України із змінами та доповненнями здійснювались доплати за роботу в нічний час працівникам місцевої пожежної охорони, в результаті чого їм недоплачено 19,8 тис. гривень.

Не дотримуючись вимоги Закону України  „Про  індексацію грошових доходів громадян”  за період з 01.09.2010 по 01.04.2011 рр.   не нараховувалась і не виплачувалась індексація грошових доходів   працівникам, що призвело до недотриманння  ними доходів на загальну суму   45,6 тис. гривень.

Крім того, встановлено, що окремі зміни до селищного бюджету вносилися без їх розгляду на сесії селищної ради або за напрямками, що не відповідали волевиявленню депутатів.

Так,  у 2009 році депутати селищної ради вирішили скерувати вільні залишки бюджетних коштів на заробітну плату працівникам дитячого садочка в сумі 200 гривень, придбання продуктів харчування для нього (4000 гривень), заробітну плату працівникам бібліотеки (1300 гривень). Фактично ж, за даними звітності, ці кошти були скеровані на виплату заробітної плати працівникам селищної ради.

Таким чином, зловживання головбуха очевидні.

Порушено Закон України «Про плату за землю». В результаті   безоплатного  користування суб’єктами господарювання землями несільськогосподарського призначення, місцеві бюджети не доотримали доходів на загальну суму 4,5 тис. гривень.

Крім цього, з порушенням чинного законодавства за підробленим рішенням сесії селищної ради колишнім селищним головою прийнято на посаду заступника селищного голови сина головного бухгалтера селищної ради. На зміни до бюджету ще майже на 100 тисяч гривень представлено рішення сесії селищної ради, які не відповідають протоколам засідання сесії або датовані числами, що не відповідають фактичному проведенню засідань сесії.

Про наслідки ревізії поінформовано ГоловКРУ України, її матеріали надіслано до обласної прокуратури. Селищного голову зобов’язано усунути виявлені порушення, йому рекомендовано розглянути питання про доцільність перебування головного бухгалтера на займаній посаді. У найближчих планах КРУ в області провести перевірку підприємств, підпорядкованих Товстенській селищній раді,     повідомили “Про все” у прес-службі КРУ в Тернопільській областіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.