На 20 річницю Незалежности Олег Тягнибок із побратимами здійснили заплив через Дніпро

Поділитися

Менше 20 хвилин знадобилося лідеру Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олегові Тягнибоку та його побратимам, аби форсувати Дніпро у Києві на честь 20 річниці Незалежности України. Заплив розпочався о 9 годині поблизу пам’ятника засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та Либеді, а закінчився близько 9 години 20 хвилин. Дистанцію лідер “Свободи”, одягнений у святковий оберіг-вишиванку, подолав батерфлєям та вільним стилем.

Після запливу Олег Тягнибок сказав: “Сьогодні – найкращий день у житті кожного українця-патріота, для мене це – найвеличніше свято. Тому в честь 20 річниці Незалежности ми вирішили переплисти ту ріку, яка об’єднує українську державу, ріку, на берегах якої зродилася наша цивілізація і тисячоліття тому постала українська держава. Тисячолітній Борисфен-Славутич-Дніпро.

А вишиванка, в якій я здійснив заплив – це найкращий оберіг і символ нашої традиції. Фізично у вишиванці, звичайно, плисти важче, бо вона була своєрідним вітрилом, але духовно, звісно, це була величезна підтримка.

Ми всі великою сім’єю – цілою нацією – святкуємо двадцятиріччя України. Зараз – не найкращий час. І, напевне, нам буде ще тяжче. Але пам’ятаємо: найтемніша ніч – завжди перед світанком.

Мої діти народилися в Незалежній Україні. Так само багато українських родин виховують ровесників Незалежности, які вже стали повноцінними громадянами і готові змінити Україну.

У святковий день варто згадати покоління українців, які поклали життя в ім’я нашої свободи. Це крутянці і Січові Стрільці, воїни УНР і холодноярці, воїни ОУН-УПА. Це Степан Бандера і Роман Шухевич.

Їх заповіти ми пам’ятаємо. І нехай біснуються вороги – ми сміливо дивимося у майбутнє!”.

Разом з лідером “Свободи” Дніпро подолали його заступники Руслан Кошулинський та Андрій Мохник, а також троє побратимів із Київської “Свободи”.

Лідер “Свободи” зазначив, що не вперше відзначає українські свята по-особливому. Ще 1990-го року Олег Тягнибок із побратимами влаштував велопробіг Київ-Запоріжжя на честь 500-річчя українського козацтва.

А наостанок побратими з Київської “Свободи” вручили лідерові “Свободи” вироби черкаських майстрів – керамічне зображення Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича, повідомили “Про все” у прес-службі Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Виявлено порушення в Бучацькому коледжі

Як у Чорткові синьо-жовтий прапор вивішали за часів СРСР