Світовий День молоді у Бережанах

Поділитися

Вже традиційно на cвято Преображення ГНІХ в урочищі Монастирок (що знаходиться за два кілометри від Бережан в сторону Рогатина) збирається велике число Божого люду, щоб разом святкувати це прекрасне торжество, а також відбути відпуст, на який приходили сюди ще наші діди та прадіди… аж до 1941 року, бо потім це святе місце було закрите Радянською владою, а монастир оо.Василіан, який був тут, та культові будівлі сплюндровано та зруйновано. Та останніми роками це святе місце було відновлено великими стараннями місцевої парафіяльної спільноти.  А після довготривалої перерви в урочищі Монастирок на Свято Преображення було відновлено відпуст. Великий здвиг Божого люду був тут у 2008 році, коли з нагоди віднови Відпусту в Монастирок завітав Правлячий Архиєрей Тернопільсько-Зборівської Єпархії Владика Василій Семенюк. Зокрема цього ж року було відновлено і Папський Декрет для Церкви Пресвятої Тройці м. Бережани про надання їй відпустового значення у визначені святкові дні, у якому зазначено і Свято Преображення ГНІХ, як історичного відпустового дня з нагоди Храмового Свята у Василіанському Монастирі в Лісниках.
24.08.11bТа цьогорічний відпуст у монастирку мав особливу місію, адже впродовж двох днів тут відбувався деканальний з’їзд бережанської молоді, яка лучилася у молитві зі своїми ровесниками, котрі в той самий час перебували на Світовому Дні Молоді у Мадриді. Ідеєю зустрічі було пережити духовно подію СДМ, на яку, нажаль, не всі могли потрапити. І слід зазначити, що це нам скромно вдалося… Зустріч розпочалася Великою Вечірнею з Литією, яку відслужили монахи Студійського Уставу з Жуківської обителі(що неподалік Бережан), а ігумен отець Атанасій виголосив для молодих людей катехитичну науку… Відтак відбулася спільна трапезав українському стилі з діленням хліба та вина, яке було освячене під час Литії… Вечірня програма складалася з Походу зі свічками до цілющого джерела та Хресної Дороги під проводом бережанських аніматорів. Особливим моментом, який віртуально об’єднав Бережани та Мадрид, був час презентації та представлення Світових Днів Молоді як події у житті католицької Церкви, а також читання Послання Святішого Отця Венедикта XVI, адресованого до молоді з нагоди СДМ в Мадриді з on-line спостереженням подій, що відбувалися в Мадриді в цей день. А після цього для бажаючих продовжувались нічні чування аж до світанку, коли на святе місце почали сходитися люди, щоб творити молитви та Богослуження…
Цей з’їзд молоді об’єднав не лише молодь Бережанщини, але став воістину міжнародним, бо у святкуванні взяли участь близько двадцяти польських скаутів, молодих хлопців та дівчат, з міста побратима Бережан– Ключборга, які в цей час перебували у нашому місті.


Але про всі ці події важко розповідати, тому щиросердечно запрошуємо всіх на наступний рік в Монастирок, де з Божої волі плануємо і далі провадити такі зустрічі та традиційні Відпусти у Свято Преображення.

Подав бр. Роман Демуш

У Бережанах завершився літній табір для дітей «Веселі Канікули з Богом»

Вересень буде теплий, жовтень прийде з дощами, а в листопаді вже слід очікувати морози та сніг. Бабиного літа, за інформацією народних синоптиків, не буде