111

Горілка по 20 гривень за пляшку невдовзі зникне з продажу. Кабінет Міністрів ухвалив постанову про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва на 25-50%. Як заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов, мінімальну роздрібну ціну на горілку підняли від 17,96 гривні за півлітри до 26,10 гривні, на тризірковий коньяк – від 26,32 до 33,08 гривні за півлітрову пляшку, вино (скляна пляшка 0,75 літра) – від 12 до 18 гривень. Постанова набуде чинності, як тільки її опублікують. Продавати алкоголі напої за цінами, нижчими за мінімальні, — заборонено.

«Ми схвалюємо підвищення мінімальних цін на алкоголь, – каже директор з маркетингу холдингу Global Spirits Георгій Майоров. – Реалізація постанови Кабміну призведе до зменшення тіньового обороту алкогольних напоїв і наповнення державного бюджету. Необхідність збільшення мінімальних цін пояснюється тим, що через зростання роздрібних цін на алкоголь вони перестали бути стримуючим фактором для тіньового ринку. За нашими даними, зараз на частку тіньовиків припадає 25-30% ринку горілки, тоді як після введення мінімальних цін наприкінці 2008 року цей ринок скоротився до 5-50%. При нинішній вартості спирту та комплектуючих півлітра горілки не може бути дешевшим від 26,10 гривні. Наступним логічним кроком уряду має бути посилення контролю за продажем і цінами у точках оптової реалізації алкоголю».

За словами Георгія Майорова, збільшення мінімальних цін не позначиться на вартості алкогольних напоїв найбільших вітчизняних виробників. Їхні ціни і зараз вищі за 26 гривень за пляшку. Якщо та ж горілка коштує дешевше, варто задуматись про її походження, пише Високий замок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.