В Житомирі існуватиме мапа туалетів, а Тернополі?

Поділитися

Перейнявшись проблемами сфери громадських туалетів та бажаючи допомогти як гостям міста так і житомирянам зберегти їх здоров’я, реалізувати своє людське право на безплатний туалет організатори кампанії «Шукаємо туалети» створили мапу туалетів м. Житомира.

Матеріалом для її створення стало власне дослідження, про яке вже писалось раніше та адреси, які таки були надані з великою затримкою владою за запитами на інформацію, згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Про деякі з туалетів організаторам повідомили житомиряни у групі кампанії в контакті, де будь-хто міг поділитися своїми думками з приводу туалетів у місті. Як запевняють організатори мапа буде модернізуватись в процесі отримання нової інформації від громадян.
Перед тим як використовувати мапу, варто вивчити її легенду.
Усього є 5 кольорів значків, що позначають туалети:
•зелений – нормальний громадський;
•помаранчевий – брудний громадський;
•червоний – жахливий громадський;
•рожевий – у комерційному закладі (кафе/магазин);
•синій – в установі.
Власне сама мапа: http://bit.ly/ZTualet_map.
Які саме туалети були нанесені на мапу пояснив співорганізатор кампанії «Шукаємо туалети», член «Демократичного Альянсу» Іван Фурлет.
Він зазначив, що гідних громадських туалетів в місті не достатньо для забезпечення потреб громадян, про що свідчать нижченаведені розрахунки. Тому на мапу було нанесено, також, місця розташування туалетів комерційних закладів та установ, що потенційно можуть і використовуються громадянами. Але на мапі відсутні туалети, що стоять на балансах КВЖРЕПів, так звані «надвірні туалети», адреси яких надала влада у відповідь на запити активістів. Вони призначені для користування жителями навколишніх  будинків, тому їх не можна класифікувати як громадські. Прикладом такого туалету, є туалет розміщений за адресою вул. Михайлівська, 10, який  зачинений і недоступний для користування широкому загалу.
Організатори, показуючи результати своїх досліджень, запевняють – значна частина громадських туалетів не відповідає санітарним нормам.
Проаналізувавши інформацію, отриману в результаті реалізації кампанії «Шукаємо туалети» можна зробити кілька вичерпних висновків:
1.Місту не вистачає туалетів (на 1 туалет припадає близько 13,5 тис. жителів).
2.Густота розподілення туалетів по місту є нерівномірною, а деякі райони міста взагалі не мають громадських туалетів.
3.Влада не реагує на ініціативи громадян, створюючи лише відписки на звернення та скарги, по суті, ігноруючи порушення ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
4.Санітарний стан більшості туалетів бажає бути кращим, а значить санітарно-епідеміологічна інспекція не виконує своїх обов’язків.
5.Інфраструктура туалетів (вказівники, мапи) не розвинена.
6.Із населенням не проводиться навчально-виховна робота із підвищення санітарно-гігієнічної культури. Люди бояться попросити відвідати туалет в установі, але не бояться порушувати Закон, йдучи у кущі.
7.В жодному із громадських туалетів немає пристосування для людей з особливими потребами.
8.За відсутності бюджетних коштів необхідно відкрити для вільного користування туалети комерційних закладів та установ на безоплатній основі.
Наразі організаторами готується проект Рішення Про вжиття заходів щодо усунення проблем у сфері вбиралень м. Житомира, яке після опублікування і обговорення із громадою буде передане міському голові для розгляду та затвердження на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради.

RegioNews

Екс-губернатор Тернопільщини за рабську оплату праці

У Тернополі не “Вікно в Америку”, а цілі ворота