Тернопільський православний священик Євген Заплетнюк піддав різкій критиці нещодавню спільну акцію греко-католиків та представників місцевої влади

Поділитися

Під час акції тернопільські школи отримали в дарунок тридцять вісім (за іншими джерелами – 35) портретів Йосифа Сліпого – католицького кардинала, і верховного архиєпископа Львівського УГКЦ. Нагадаємо, ця акція була приурочена століттю з часу закінчення Сліпим Тернопільської гімназії.

У своєму відеоблозі в на сайті bogoslov.org, протоієрей Української Автокефальної Православної Церкви зауважує, що оскільки держава у нас відділена від Церкви, а школа від Церкви, то подібні вчинки виглядають більше дешевою агітацією, аніж повноцінною співпрацею між школою та Церквою. Особливо тоді, коли самих священиків, дуже часто, у ці ж школи навіть не пускають.

Священик також висловив переконання, що оскільки тернополяни все ще вперто сподіваються на те, що кожна нова влада буде кращою за своїх попередників, то й в свою чергу, і сама влада мала б це розуміти, і вдосконалюватись професійно, привчаючи себе думати на кілька кроків наперед. Рівно ж і священнослужителі УГКЦ мали б усвідомлювати, що окрім їхніх парафіян, в Тернопільських школах навчаються не лише католики, а вірні інших конфесій, а навіть і релігій. А подібне показове виставляння власних ідолів, може лише пошкодити загальному стану стосунків між учнями.

Блаженнійший Святослав посів перше місце серед громадських діячів Львівщини

11 років без Гонгадзе. Чи стало безпечніше працювати журналістам?