111

15 вересня 2011 року в готелі ІнтерКонтиненталь за сприяння Фонду Конрада Аденауера та Європейської Народної Партії відбувся круглий стіл на тему «Діалог між українськими церквами та партією «Європейська Народна Партія» (Християнські демократи)». У заході взяли участь Президент Європейської Народної Партії доктор Вілфрід Мартенс, директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, представники всіх церковних конфесій, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, народні депутати України, повідомляє сайт місцевого БЮТу.

Круглий стіл відкрив директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, який надав слово Президенту Європейської Народної Партії доктору Вілфріду Мартенсу. Після промови Вілфріда Мартенса виступили Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату – Філарет та представники всіх релігійних організацій, народні депутати України, представники громадських організацій.

Від фракції «БЮТ-Батьківщина» та Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України виступив народний депутат України Василь Деревляний, який сказав, що українське суспільство справедливо вважається одним із найрелігійніших з поміж інших країн Європи. Відповідно до соціологічних досліджень близько 90 % українців вважають себе віруючими людьми, ототожнюючи себе з тією чи іншою конфесією або залишаючись позаконфесійними.

Однією з необхідних складових формування правового демократичного характеру Української держави є відповідне внормування державно-церковних відносин, від чого значною мірою залежать і міжконфесійні відносини, і рівень релігійної толерантності в суспільстві.

Європейський досвід свідчить, що відмова держави забезпечувати рівні можливості для представників різних релігійних спільнот у результаті призводить до нехтування об’єднавчим потенціалом конфесійного багатоманіття, а натомість несе у собі ризики ескалації міжконфесійної ворожнечі, непорозуміння та зрештою може кинути суспільство у відкрите протистояння на релігійному ґрунті.

Сьогодні виконавча гілка влади втручається в діяльність релігійних громад (схиляє священнослужителів УПЦ – Київського Патріархату до переходу (разом із громадами і храмами) до юрисдикції УПЦ Московського Патріархату).

Розпочато нищення археологічної пам’ятки національного значення – Десятинної церкви. У Верховній Раді зареєстровано законопроект про приватизацію української святині – Почаївської лаври. Та існує ще багато інших проблемних питань.

Слід особливо наголосити, що Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності та фракція «БЮТ-Батківщина» у Верховній Раді, виступають активними захисниками принципу рівності всіх церков в Україні. На нашу думку, держава повинна реалізовувати вкрай виважену політику у такій чутливій сфері – як сфера міжконфесійних відносин, аби не порушувати хитку міжконфесійну злагоду.

Відповідно, коли в 2010 році значно погіршився діалог між владою і релігійними організаціями, а точніше його цілковита відсутність, було окремою постановою запропоновано провести парламентські слухання «Державно-церковний діалог як важливий чинник міжконфесійної злагоди в Україні», одначе її не підтримала парламентська більшість. А такі слухання є дуже і дуже актуальними.

Крім того, наша позиція щодо прийняття законом «Концепції державно-конфесійних відносин» залишається непохитною.

Нагадаю, що Комітет з питань культури і духовності, провівши розширене засідання і врахувавши всі пропозиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, підтримав Концепцію, втім, на жаль, Верховна Рада не прислухалась до цього рішення і Концепцію досі не прийнято.

Сьогодні Комітет з питань культури і духовності працює над вирішенням вкрай актуальної проблеми: усунення дисбалансу у питаннях охорони культурної спадщини і питаннях остаточного подолання негативних наслідків політики СРСР щодо релігії та відновлення порушення прав церков і релігійних організацій.

Отже, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності та фракція «БЮТ-Батківщина» у Верховній Раді вважають неприпустимим надання представниками нинішньої виконавчої гілки влади будь-яких переваг, пільг чи фінансової підтримки якісь одній конфесії.

І дуже прикро, що нинішня влада спирається лише на силу і насильство, щоб домогтися послуху усіх і забуває про повагу до особи, і стала на шлях приниження людської гідності, як це робиться з лідером опозиції Ю.Тимошенко та іншими політв’язнями.

І на завершення хочу свій виступ завершити словами великого духовного наставника і провідника української нації, Митрополита Андрея Шептицького: «Кожен, кому тільки добро України лежить на серці, мусить уважати за свій обов’язок цілою працею життя причинитися до множення елементів єдности, а до усунення елементів роздору. Думаю, що кожний український патріот повинен зробити все, що може, до здійснення релігійної єдности. До осягнення наших національних ідеалів треба нам єдности…».


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.