Верховна Рада схвалила поправки Президента до Закону України «Про захист прав кредиторів і споживачів фінансових послуг». Для виселення боржника з помешкання достатньо буде лише рішення суду. Крім цього, банки зможуть стягувати заставне майно — житло, автомобілі за виконавчим приписом нотаріуса.

“Про все” звернулось за коментарем до колишнього голови Тернопільської облдержадміністрації Юрія Чижмаря , який, як відомо,  є фаховим юристом.

Щодо виселення з житла за невиплату кредитів,то держава в особі Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та ряду інших державних органів є регулятором ринку, в тому числі щодо надання кредитів фізичним особам, довірчих операцій, операцій з нерухомістю тощо. Саме для утримання цих органів ми сплачуємо податки, сподіваючись, що вони належним чином діятимуть в інтересах суспільства, -вважає Юрій Васильович.

Влада розуміє свою відповідальність перед великим бізнесом, але не розуміє її перед простим громадянином і залишає їх один на один із добре підготовленими юридичними службами банків. Ми пам’ятаємо багатомільярдні суми, які у 2009 році були рефінансовані Національним банком України в комерційні банки з метою недопущення їх банкрутства та Чорноморські угоди 2010 року з метою зменшення вартості газу для підприємств.

Але так само вона повинна ставитися й до проблем простого громадянина. Для нього мали б бути державні програми, які давали б можливості вийти з фінансової скрути, а не просто позбавити його житла й вигнати на вулицю.

У випадку, коли людину виселяють із квартири, не повинно йтися про те, чи зможе влада надати таке принаймні тимчасове житло, а про те, що вона це зробити повинна. У місті, до прикладу, має бути житловий резервний фонд на такі випадки — резервні кімнати в гуртожитках, будинках,- переконаний Юрій Чижмарь.

 

2 comments

  1. Кармелюк

    Дослівно від цигана – Дякуючи ПРезиденту і Верховній зРаді скоро всі циганами стануть…

  2. Антисвободівець

    Він такий циган як з тебе Кармелюк.

Напишіть відгук