Колишній губернатор Тернопілля Юрій Чижмарь вважає, що сільськогосподарська земля є стратегічним об’єктом, яка при розумному використанні може стати основою економічного зростання країни. Помилки ж можуть обернуться непередбачуваними наслідками. У коментарі для “Про все” Юрій Васильович зазначив, що досить згадати необдуману реалізацію у 1992-2003 роках популістського лозунгу марксистів “Землю – селянам” через розпаювання землі. І що ми маємо в результаті? Колгоспи і радгоспи ліквідовано, натомість нема ефективної заміни. Овочівництво і тваринництво знищене, а теплиці і ферми розібрані на металобрухт та будматеріали. Переробна галузь залишилась без сировини. На селі – масове безробіття, а селяни за копійки віддають в обробіток паї. Інфраструктура села зруйнована, молодь не бачить перспективи і масово виїжджає в місто або на заробітки за кордон. За таку руйнацію села ніхто не відповів. Мало того, ці люди й досі перебувають у владі.

Приймаючи рішення про зняття мораторію на продаж землі влада повинна насамперед керуватися інтересом розвитку національного аграрного сектору та оздоровлення українського села.

Зняття мораторію – неминучий процес. Але надавши селянинові право продавати наділ, держава повинна не допустити спекуляції із землею, а найголовніше — захистити селянина від рейдерів. Інакше земля дуже швидко перейде до рук українських олігархів та міжнародних фінансових установ. Як наслідок, — неминуче ще більше збідніння села та підвищення цін на продукти харчування в місті.
Ми не маємо права допустити такого розвитку подій!

1 comment

  1. Олег

    100% згідний..Толковий мужик..Шкода що із Закарпаття..Якби у нас такий був, ніхто б і не муркнув…має мужик мозги..а це не відбереш…

Напишіть відгук