25 жовтня в селищі Микулинці на Теребовлянщині відбулося урочисте відкриття Інформаційно-довідкового центру розвитку зеленого туризму.Створення такого центру ініціювала Теребовлянська районна громадська організація «Центр розвитку громадських ініціатив». Мета роботи центру – залучення місцевої громади до діяльності у сфері зеленого туризму та популяризації туристичного потенціалу Теребовлянщини.

В презентації роботи центру взяли участь представники Тернопільського обласного ІНФОТУРЦЕНТРУ, журналісти тернопільських ЗМІ, відома у Тернополі майстриня-лялькарка Зоряна Удич та артисти місцевого будинку культури.

 

Як зазначив голова правління «Центру розвитку та підтримки громадських ініціатив» Віктор Бельзецький, – «В цьому центрі будь-який житель селища може безкоштовно користуватися послугами Інтернету, комп’ютерними послугами, спілкуватися через скайп з родичами з-за кордону. В приміщенні центру можна проводити семінари, навчання, є також можливості започаткувати групу продовженого дня тематичного спрямування для дітей (наприклад, краєзнавство, туризм, лялькарство, інформатика…).

 

В ході ознайомлення з роботою центру гості та запрошенні мали змогу побачити конкретні результати діяльності громадської організації, яка за кошти проекту виготовила рекламні стенди біля визначних пам’яток Микулинців, повідомили “Про все” у прес-службі ІНФОТУРЦЕНТРу

 

«Приємно бачити, як біля кожного туристичного об’єкту є вказівники з картою-схемою та короткою інформацією про об’єкт культурної спадщини. Уже найближчим часом ми плануємо поширити таку практику на інші територіальні громади»,– зауважила Лариса Римар.

 

Директор ІНФОТУРЦЕНТРУ повідомила, що нещодавно між комунальним підприємством Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» та громадською організацією «Центр розвитку громадських ініціатив» було підписано угоду про співпрацю.

 

В презентації також взяли участь артисти самодіяльного циркового колективу місцевого будинку культури, яка подивували учасників заходу своєю майстерністю та оригінальністю.

 

Відкриття Інформаційно-довідкового центру розвитку зеленого туризму відбулося в рамках реалізації проекту «Розвиток зеленого туризму смт Микулинці», що втілює в життя Теребовлянська районна громадська організація «Центр розвитку громадських ініціатив» в рамках програми «МАТРА» Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Довідка туристу: Микулинці (давні назви: Микулин, Микулинь) — селище міського типу в Теребовлянському районі, відстань до Тернополя – 18.4 км. Населення — 3.3 тис. осіб (2011). Містечко вважається найдавнішим на Тернопільщині та одним із найдавніших на Західній Україні.

 

У Микулинцях багато пам’яток архітектури та природи. Зокрема, руїни замку XVI століття, Троїцький костел, Церква Святої трійці, палац XIX століття та інші, а також давній парк. Поблизу селища розташована бота-нічна пам’ятка природи місцевого значення – Микулинецькі буки.

Напишіть відгук