Колишній губернатор Тернопільщини Юрій Чижмарь прокоментував ситуацію

– Розпуск обласної ради – це прояв політичної незрілості сторін, коли політичні партії, представлені в облраді не шукають компроміс, а лише звинувачують один одного. Це – крайній випадок, коли вичерпані усі політичні та юридичні можливості врегулювати конфлікт.

За моєї ініціативи були проведені минулі перевибори обласної ради у 2009 році. Але справедливості ради слід зазначити, що пошук компромісу таки відбувався на рівні керівництва політичних партій, які мали фракції в облраді. До слова, я особисто мав розмову з тодішнім Прем’єр-Міністром Ю.Тимошенко про ситуацію в регіоні.

Ситуація 2009 року і нинішня майже аналогічна. Нині, як і три роки тому, голова ТВК безпідставно відмовляється виконати вимогу виборчого закону і оголосити осіб, які набули статус депутатів замість тих, що вибули. А таких на сьогодні є понад два десятки. Чому?! Адже це грубе порушення, голова ТВК блокує нормальну роботу вищого представницького органу області. Область залишається без бюджету на 2011 рік. А на “носі” формування бюджету області на наступний, 2012 рік та відстоювання інтересів Тернопільщини при формуванні загальнодержавного бюджету! Чому ж сьогодні, як  і у 2009 році, мовчить прокуратура? Відповідь проста: обидва рази голови ТВК були обрані від правлячих партій: у 2009 році від БЮТ, а сьогодні від ПР. 

Хоча і фракції “Свобода” ця ситуація вигідна, адже при такому протистоянні вони можуть усі недоліки свого управління звести до того, що їм заважає правляча партія.  Проте будьяких реальних проектів для розвитку області “Свобода” не запропонувала. Навіть на парламентські слухання з питань бюджету 2012 року у вересні місяці голова облради не поїхав, відправивши туди першого заступника. А дарма, адже це той випадок, коли можна по “гарячим слідам” поспілкуватися з керівництвом Верховної Ради України, членами бюджетного комітету стосовно фінансування області. Тим більше, коли “Свобода” не має своєї фракції у нинішньому складі парламенту.

 

 

 

1 comment

  1. Олег

    Кайда ще мітить в депутати Верховної Ради. Краще вже Чижмаря ніж такого націоналістичного запроданця

Напишіть відгук