Комунальникам тернопільської міськради не вдалося з першої спроби зруйнувати всі будівлі, незаконно зведених сектантами в парку Національного відродження Тернополя. У п’ятницю, 30 вересня, під охороною “Беркута” бульдозер зніс каплицю з легких матеріалів, і велику частину кам’яної огорожі. Залишився стояти хрест і десятиметрова кам’яна вежа.

“Вежа має ще триметровий фундамент в землі. Спеціальні служби міськради зараз досліджують, яку техніку потрібно залучити для її знесення. Бульдозер з такою будовою не впорається. Хрест вирішили також не валити бульдозером – в майбутньому його акуратно демонтують і передадуть одній з традиційних парафій”, – розповіла journal.te.ua представник міськради Тернополя Катерина Калуш.

Зараз міліція чергує на місці каплиці разом з муніципальною поліцією Тернополя, щоб не дати можливість прихожанам знову почати будівництво.

Віруючі після руйнування каплиці не йдуть до дому , не залишають свого місця. Збираються серед руїн і моляться. Принесли сюди свіжі квіти і встановили їх на місце, де їм нібито з’явилася Матір Божа. Відмовляються говорити з журналістами. На всі питання відповідають “Все вже сказано”. У п’ятницю десятьох з них забрали в міліцію. Сімох відпустили, склавши адмінпротокол. Троє відсиділи троє діб за гратами.

“Найцікавіше, що більшість затриманих сектантів мають прописку в Львівській області. Важко з цього робити однозначні висновки, але можна припустити зв’язок з підгорецьких ченцями, які мають вплив у сусідній області”, – зазначила Калуш. Про те, що мер Тернополя мешкає в селі Байківці і чомусь став мером Тернополя, а не головою сільрди Байківець, за логікою Катерини Калуш, прес-служба мерії не поширюється.

Нагадаємо, 30 вересня у Тернополі демонтували самовільно побудовану каплицю, яку за кілька років збудували парафіяни самопроголошеної громади, які називають себе Праведними католиками.

1 comment

  1. Юрій

    Нелюд Надал,… твої дії проти церков в Чорткові,Пробіжній,Тернополі…На яку нагороду ти давно заслуговуєш???!!!
    Поясни ,що таке «Ми радилися з представниками традиційних церков …” Хто вони ці традиційні церкви і чим вони вирізняються від церкви яку ти зруюнував??? Ти хоча розібрався котра церква традиційна(оманливо забирає дитячий мйданчик),а котра як ти називаєш “секта”(нівкого ніщо не забирала)
    А до Почаєва штанішкі короткі добратися,попів московських боїшся.Напевно Кіріллл обіцяв Ордена дати???

Напишіть відгук