Вже до кінця цього місяця всі тернопільські тролейбуси будуть обладнані GPRS-навігацією. Ці пристрої дозволять не лише відслідковувати, де перебуває тролейбус у певний момент, а й повністю архівувати всі його переміщення по місту протягом дня. Директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх розповів, що задум вже помалу втілюють у життя: “В тестовому режимі працюють три тролейбуси, до кінця тижня будуть обладнані навігаторами 20 тролейбусів 10 та 11 маршрутів, а до завершення жовтня на увесь тролейбусний парк буде встановлено GPRS-диспетчеризацію”.

Після встановлення навігаторів на тролейбусах ними будуть обладнані і тернопільські маршрутки. Це, як відзначають фахівці, дозволить навести лад у роботі громадського транспорту Тернополя (особливо це стосується маршруток, які хоча й мають на папері свій режим руху, але не завжди його дотримуються).

За словами спеціалістів, це дозволить впорядкувати рух громадського транспорту в місті. В електронному варіанті будуть формуватися звіти, які будуть доступні як перевізникам, так і управлінню транспорту. Останні у свою чергу прийматимуть відповідні штрафні санкції до водіїв, котрі порушують правила дорожнього руху чи мали відхилення від власного графіку руху. До речі, один комплект навігатора зі встановленням вартує близько 3 тис. грн., сам же навігатор є суто українським продуктом, виготовленим у Дніпропетровську.

Нагадаємо,  вже раніше Сергій Надал обіцяв тернополянам, що невдовзі на кожній зупинці буде розклад руху для того, щоб кожен мав можливість отримати інформацію про те, коли приїде потрібний автобус. Можливо, саме таким нововведенням вдасться уникнути скупчення транспорту в найбільш “проблемних зонах” міста, а водії транспорту нарешті усвідомлять, що в “погоні” за пасажирами не варто забувати про правила дорожнього руху і безпеку, яку мають гарантувати перевізники.

Лілія Куленич

Напишіть відгук