Папа Римський назавжди “оселиться” на Тернопіллі

Поділитися

У неділю, 13 листопада, у селі Будилів Козівського району на Тернопільщині урочисто відкрили пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ. Про це повідомили 15 листопада у Тернопільсько-Зборівській єпархії УГКЦ. Пам’ятник  велечіє біля стіп Пресвятої Богородиці, його освятив протосинкел єпархії о. Андрій Романків. Це не єдиний в Україні пам’ятник великому священнику, так, 22 жовтня, в Житомирі перед кафедральним собором Святої Софії, відкрили четвертий в Україні памятник Папі Римському Іоанну Павлу ІІ. Тож, наш буде п’ятим по рахунку.

За словами настоятеля місцевого храму отця Василя Баглея, ідея встановлення монументу належить молоді села, адже сам Потифік за життя багато часу присвячував юнацтву. «Іван Павло ІІ – перший Папа-слов’янин, який неодноразово наголошував на своєму безпосередньому зв’язку з Україною. Його матір мала українське коріння. Саме тому поряд з фігурою Понтифіка ми встановили скульптуру Богородиці, що тримає свого Сина так, наче віддає Його людям. Така поза є символічною, адже як Христос жертвував заради нас, так і блаженний Папа присвятив своє життя служінню іншим», – зазначає священик.

Кошти на монумент Папи були пожертвувані молоддю села Будилова, на фігуру Матері Божої гроші дали небайдужі парафіяни, які впевнені, що за добро людям возноситься сторицею.

Лілія Куленич

Новий кліп Руслани

Чергові обіцянки Кайди