Тернопільські учні – найфайніші в Західній Україні

Поділитися

27 листопада у Тернополі відбулася остання, п’ята, півфінальна гра Всеукраїнського турніру учнівських команд «Професійна Орієнтація Учнівської Молоді України». У профорієнтаційній гумористичній інтелектуальній грі взяли участь команди з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської та Чернівецької областей. Журі відзначило професійну підготовку команд, цікаві постановки, влучні жарти, добре продумані реквізити та костюми. Кожен з шести конкурсантів був вартий нагороди в одній з номінацій.

Вибір професії – складна та відповідальна справа. З метою проведення простої, зрозумілої і водночас цікавої професійної пропаганди серед молоді Державна служба зайнятості створила щорічний унікальний юнацький проект – всеукраїнський інтелектуально-розважальний турнір профорієнтаційного спрямування.

Під час півфіналу «ПОУМУ», який пройшов у Тернополі, учнівська молодь 9-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та 1-2 курсів професійно-технічних училищ демонструвала знання світу професій, ринку праці та основ вибору професії. Підготували юнаків до напруженої боротьби всім відомі ветерани КВН. Група стилістів, візажистів, сценаристів та дизайнерів працювала над яскравими та незабутніми образами команд. Вели турнір всім відомі ведучі телеканалу М1 – Дєвушка Блонда та Женя Галич.

У п’ятому півфіналі «ПОУМУ» виграли місцеві «Кадри». Команда «Файна Бригада» з с. Лисичово Закарпатської обл. була відзначена журі за компетентність. Команда «Стоп-контроль» з м. Тисмениця Івано-Франківської обл. нагороджена за кращу командну гру. «Стоп-кадр» з смт. Берегомет Чернівецької обл. визнаний найартистичнішим. За творчий підхід та оригінальність виступу номінували «Кадри» з м. Тернопіль. Симпатії глядачів отримав «kRock вперед!» з Луцька. Команда «Вперед, Ворли!» з м. Хирів Львівської обл. відзначена журі за високий естетичний рівень.

Голова журі Бондіні Інна Анатоліївна, начальник управління відділу організації профорієнтації Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики України, відзначила, що цю гру було важко судити. «Всі учасники виявилися музичними та колоритні. Якби потрібно було створити команду, яка б представляла Україну на міжнародному рівні, то вона була б збірною з учасників 5-ї півфінальної гри». Деякі глядачі лише завдяки цій грі дізнались про існування таких цікавих професій як кушнір та бариста, відповідно майстер з хутра та фахівець з приготування кави. Кожна команда використала у своїй творчості український народний фольклор – приказки, говірки, пісні. П’ята гра також відрізнялась від всіх попередніх наявністю сильного додаткового гравця в залі – шаленої підтримки земляків.

Не обійшлося без експромтів. Капітан луцької команди Даша дебютувала у ролі ведучої, змінивши в кінці гри Дєвушку Блонду. Чарівний лідер «kRockу вперед!» називає свою команду співучою, драйвовою та енергійною. «Будь-яка праця гідна поваги, – запевняє школярка. – Від охоронця до бізнесмена кожен має робити своє діло вправно, досконало. Гра «ПОУМУ» дарує нам багато позитиву та досвіду. Її учасники стануть великими людьми, бо усвідомлять, чого прагнуть. Ми вдячні організаторам цього проекту: нарешті українські діти мають змогу займатись чимось цікавим. «ПОУМУ» це новий рівень шоу в Україні».

«Мамо, я шанована людина на своїй землі, а ти хотіла, щоб я став невідомим менеджером», – вустами хирівської команди говорить тракторист. Капітан «Вперед, Ворли!» Віталій вже визначився із своїм майбутнім: «Професіонал – це той, хто робить із нічого шедеври. Я мрію стати фотографом і задля здійснення мети вже працюю у вільний час, фотографую і вчуся обробляти фото».

Минулорічний переможець «ПОУМУ» – «Стоп-кадр» з смт. Берегомет Чернівецької обл. вважає секретом свого успіху – гуцульський колорит. «Найкращим професіоналом вважаємо керівника нашої команди Паранюка Анатолія Івановича. Нам подобається брати участь в «ПОУМУ»: це задоволення від творчості. Токар, столяр і кухар – найпоширеніші професії у нашому селі. Для свідомого вибору професії не вистачає в наших школах уроків з профорієнтації, де б глибше пояснювали особливості кожної з професій», – розповідають учасниці Чернівецької команди.

Капітан команди «Стоп-контроль» Іван з гордістю розповів, що його місто – хутрова столиця України. «У нас майже кожен мешканець Тисмениці – кушнір. Мої родичі – також кушніри. А я лінивий, тому піду в політику, – жартує майбутній політолог. –  Турнір «ПОУМУ» – це підвищення самооцінки та впевненості учасників, це великий крок вперед. Секрет успіху нашої команди у дотепних текстах, плідній праці та сильному бажанні перемогти».

«Ми станемо такими майстрами, що світ подивується нами» – запевняє закарпатська «Файна Бригада». Учасниця команди з с. Лисичово Закарпатської обл. Марія, майбутня вчителька, розкрила родзинки свого колективу: «Під час гри ми намагаємось показати себе з найкращого боку, свою душу, менталітет. Турнір – це не тільки гра, але й усвідомлення свого покликання, це грандіозний життєвий досвід. Батьки не завжди підтримують вибір дитини,бо він не є престижним. «ПОУМУ» допомагає підтримати дітей у їх виборі. Для вдосконалення профорієнтаційної роботи пропоную гастролі команд-учасниць «ПОУМУ» по українських школах, щоб діти більше і глибше дізнались про різні професії, знайшли себе».

«Професіонал – це людина, яка вміє не тільки добре працювати, але й гарно відпочивати» – вважають тернопільські «Кадри». Журналіст у майбутньому, тернополянка Соломія впевнена: «ПОУМУ» – це досвід, агітація свідомого вибору професії, допомога у виборі. Щоб стати професіоналом свого діла, треба бачити мету, йти до неї за будь-яких умов, мати бажання та докладати зусиль. Турнір «ПОУМУ» має проходити по всіх селах і містах, щоб діти з усіх куточків України обрали професію до душі і смаку».

Всі учасники півфіналу «ПОУМУ» 2011 отримали у подарунок мобільний телефон та лімітоване видання ілюстрованої енциклопедії України. Команда «Кадри» нагороджена Дипломом переможця та правом виходу у фінал.

Півфінали та фінали «ПОУМУ» транслюються на всеукраїнському музичному каналі М1. На Інтернет-сайті проекту www.poumu.com.ua вболівальники слідкують за подіями турніру, беруть участь у конкурсах та голосують за улюблену команду.

Плановою ревізією Білецького сільського бюджету Тернопільського району встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 74,7 тис.гривень

Запалена в ліжку сигарета призвела до тяжких опіків