У Козові учнівська молодь влаштувала «Листопадовий зрив»

Поділитися

У вівторок 1 листопада 2011 року молоді хлопці та дівчата із різних районів Тернопільської області на один вечір змогли відчути себе учасниками важливого в історії України повстання. Так, долаючи перешкоди та виконуючи завдання квестової гри, у м. Козова відзначили листопадові події 1918 року. Тоді у Львові українські військові з допомогою молоді, зокрема тогочасних молодіжних організацій, та цивільного населення, здійснили військовий переворот, в результаті якого влада на більшій частині території Галичини перейшла до українців. Дана подія отримала назву – Листопадовий зрив.

Організатори квестової гри у Козові – Тернопільська обласна організація «Молодіжний націоналістичний конгрес», Громадська Ініціатива «Оновлення Країни» за сприяння Валентина Наливайченка.

Традиційно квест складався із логічних загадок, головоломок, і мав свій мотив, так звану легенду гри, на основі якої й були побудовані її завдання. Тож за легендою квесту «Листопадовий зрив»: його учасники – члени молодіжних організацій 1918 року, із секретних джерел отримують повідомлення про організацію повстання у Львові. Тепер їхнім завданням стає підготувати провіант, зброю, налагодити контакт із зв’язковими та найголовніше, не потрапити до рук таємної поліції, яка дізнавшись про планування повстання намагатиметься цьому завадити. Аби учасники ще більше «загорілися» легендою квесту, кожен з них отримав наплічну пов’язку, що символізувала його життя у грі. А роль таємної поліції, переслідування якої, за словами учасників, додавала неабиякого азарту та адреналіну, виконали деякі його організатори.

Загалом у заході взяли участь близько 30 старшокласників із Зборівського, Бережанського та Козівського районів Тернопільської області. Окрім хлопців до гри приєднались і дівчата, які створили власну команду.

«Квест мені справді сподобався – ділиться враженнями учасник Андрій, 17 років – завдання гри, на мою думку, були досить цікавими, не типовими. Особливо запам’яталася головоломка із тризубом. Завдання полягало у тому, щоб із сірників скласти те, про що йдеться у четвертій точці Декалогу українського націоналіста, тобто тризуб. Проте деякі команди не здогадалися викласти лише цей символ, а майстрували із сірників ціле речення, що забрало в них багато часу та насмішило суперників».

Переможцем гри стала одна із команд Зборівського району. Кожен учасник отримав тематичний подарунок від організаторів, зокрема книгу «Українські січові стрільці» авторства Святослава Липовецького.

«Подібні акції ми плануємо проводити систематично у різних районах області, адже це вдалий спосіб зацікавити молодь історією України, залучити її до активності у громадському житті району чи міста. Метою даного заходу є патріотичне виховання молоді, пропагування здорового способу життя» – зазначив голова ТОО «МНК» Вовк Віталій.

Отож, свій перший такий собі інтерактивний урок-практикум з історії України ці хлопці та дівчата уже пройшли. Залишається сподіватися на його хороші результати та на нові звершення учасників у всіх їхніх справах.

Завтра бізнесу на Гайовій не буде!

Погано давати погані обіцянки, ще гірше – їх виконувати