У вас засклений балкон? Платіть більше!

Поділитися

Комуналка для українців подорожчає через засклені балкони та лоджії, – повідомляє ТСН. –  Президент  запропонував внести зміни до Житлового кодексу а з ними й наступні коефіцієнти для розрахунку площі: для балконів і терас – 0,3; для лоджій – 0,5; для засклених балконів – 0,8; для веранд, засклених лоджій – 1,0.

“Президентські коефіцієнти майже повністю збігаються з нині чинними. Є тільки дві відмінності: по-перше, нинішні регулюються не законами України, а підзаконними актами, а по-друге, такого поняття, як засклений балкон, офіційно ні у будівельників, ні у БТІ не існує. Воно і не могло існувати, тому що всі засклені балкони в країні – самодіяльність мешканців”, – пояснює голова Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Михайло Кальтагейсер.

“А в підсумку для всіх квартир із заскленими балконами БТІ перерахують загальну площу по новому” балконного “коефіцієнту 0,8, і квартплата у мешканців цих квартир збільшиться”, – говорить він.

При цьому забудовникам буде вигідно відразу склити не тільки лоджії, але і балкони, щоб приплюсовувати їх до квадратних метрів квартири з коефіцієнтом 0,8, а не 0,3, як зараз.

Цікаво, якою буде реакція українців на такі “порядки” в комунальній галузі? Мабуть, похвали Президенту від свого народу не дочекатися…не туди веде його ентузіазм про “покращення життя вже сьогодні”…

Обласній владі та прокуратурі не цікаво, чому бюджет досі недоотримав більше 5 мільйонів гривень?!

Погляд тернопільського телеоператора на головного регіонала Тернополя