14 тисяч тернополян чекали 5 годин, щоб поклонитися мощам святого Антонія

Поділитися

Християни Тернопілля  молилися перед мощами святого Антонія у Марійському духовному центрі Зарваниця та в Катедральному соборі Тернополя. Свята реліквія прибула на запрошення Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави і Батька УГКЦ. З 18 по 27 листопада вона перебувала у різних єпархіях та єкзархатах України. Реліквію супроводжував ректор базиліки св. Антонія у Падові (Італія) отець Енцо Пояна (P. Enzo Poiana) та священик УГКЦ о. Андрій Твердохліб.

 “Цими днями тернополяни проявили велику жертовність, – коментує подію о. Роман Дутчак, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської єпархії, – Люди стояли в черзі понад 5 годин, а також приступали до Святих Тайн Покаяння і Сповіді. Св. Антоній направду духовно обновив наших вірних… До нього молиться при потребі отримати те, що було загублене, чи матеріальне чи духовне, а також налагодити різні сімейні справи”.

“Згідно заплановано розпорядку мощі потрібно було передати у м. Луцьк 20 листопада, о 20.00 вечора, однак кількість вірних, що бажала прикластися до мощей, була настільки великою, що ми здійснили це наступного дня”, – зазначає о. Орест Павліський, голова комісії у справах молоді.

прес-служба єпархії

 Довідка

Святий Антоній Падевський (15 серпня 1195 – 13 червня 1231) — португальський францисканець, теолог, проповідник, святий.

Народився в Лісабоні. В 1210 році вступив в орден августинців, у 1221 перейшов до францисканців. Був місіонером в Марокко. Особливо відомий своїм проповідництвом серед єретиків Південної Франції та Північної Італії. За згодою Франциска Ассизького став першим в ордені викладачем теології. Викладав у Болоньї, Монпельє, Тулузі в 1222—1232 роках. Помер в Падуї.

Був канонізований папою Григорієм ІХ в 1232 році. Вважається святим покровителем Португалії. Вважався чудотворцем, покровитель убогих, опікун у родинних справах. Віруючі християни вважають, що він допомагає знайти загублені речі.

Хоптян + Надал =

Святий Миколай запрошує волонтерів на фабрику подарунків