50 років на сцені. Тернопільська “Надзбручанка” відсвяткувала півстолітній ювілей

Поділитися

 У палаці культури «Березіль» імені Леся Курбаса 8 грудня відбувся святковий концерт з нагоди 50-річчя ансамблю танцю «Надзбручанка» Тернопільської обласної філармонії. На свято завітало чимало гостей, з-поміж яких багато колишніх учасників «Надзбручанки», колеги із столиці, інших міст України, представники влади, давні шанувальники артистів.

Ансамбль народного танцю «Надзбручанка» був створений в 1959р., З часом склавши програму і отримавши статус професійного в 1961-му влаштувався на базі Тернопільської обласної філармоніі.Назву колектив отримав від назви річки Збруч, яка протікає через весь Тернопільський край.

 За час існування колективу змінилося кілька поколінь артистів, всі вони вклали частину своєї душі і майстерності у розвиток і популяризацію народного танцювального мистецтва краю. Склад колективу налічує близько 50 осіб, з яких 10 артистів оркестру (керівник Яків Лірскій). За роки своєї діяльності колектив ансамблю дарував своє мистецтво глядачам від Карпат до Тихого океану, від північного Норильська до спекотного Ашхабада.

Спеціально до ювілейної дати колективу,голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян підписав розпорядження про погодження, за високі професійні досягнення та значні результати творчої діяльності, надання статусу академічний ансамблю народного танцю “Надзбручанка”. Відповідне рішення прийматиме Міністерство культури і туризму України, але поціновувачі творчості тернопільких талановитих артистів переконані, що таке звання – заслужене.

Лілія Куленич

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На Тернопіллі продовжують зникати діти

Тож бути чи не бути тернопільському професійному футболу?