111

17 грудня у м. Києві відбулось засідання Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів. На ньому було підбито підсумки діяльності Конгресу за поточний рік, визначено напрямки роботи на 2012 рік та прийнято низку рішень щодо участі партії у виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року.

Зокрема Конгрес підтвердив своє попереднє рішення брати участь у парламентських виборах 2012 року як окрема політична сила та доручив Голові Конгресу Степану Брацюню продовжити проведення політичних консультацій із опозиційними національно-демократичними та націоналістичними силами з метою узгодження висунення кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах, наповнення виборчих комісій, спостерігачів тощо.

Головний Провід Конгресу прийняв також заяву щодо наближення самміту Україна–ЄС.

Заява Конгресу Українських Націоналістів

Україна сьогодні наблизилась до надзвичайно важливого для подальшого  розвитку як європейської держави кроку – підписання угоди про асоціацію із Європейським союзом. Ця угода хоча й не забезпечить гарантованого вступу України до ЄС, але дасть потужний поштовх розвитку демократичних інститутів, вдосконалення законодавства, реформування за європейським зразком органів влади тощо.

Проте очевидно, що як у нашій країні, так і поза її межами, існує чимало сил, зацікавлених у тому, щоб підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом було зірвано. Напередодні самміту Україна–ЄС вкотре пролунали заяви єврочиновників про те, що майбутнє угоди напряму залежить від готовності української влади припинити переслідування лідерів опозиції, зокрема Юлії Тимошенко. Прикро усвідомлювати, що наразі Президент України Віктор Янукович не здатний стати понад власну жадобу помсти своїм опонентам і таким чином ставить під загрозу європейське майбутнє Української держави.

Водночас ми усвідомлюємо, що на українську владу намагається вплинути Москва, яка поставила собі за мету втягнути Україну в Митний союз, використовуючи методи економічного та політичного шантажу. «Братня» Росія діє настільки агресивно, що на початку грудня Європейський парламент був змушений ухвалити резолюцію, в якій вперше офіційно визнав цей безпрецедентний тиск на нашу державу з боку Російської Федерації.

Зважаючи на ці чинники, Конгрес Українських Націоналістів звертається до європейського співтовариства із проханням не перекреслювати європейських перспектив нашої держави та підписати 19 грудня на самміті  Україна–ЄС угоду про асоціацію. Ми переконані, що український народ прагне бути частиною об’єднаної Європи, прагне позитивних змін і готовий їх впроваджувати.

Головний Провід Конгресу Українських Націоналістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.