Що думають тернополяни про Новорічні свята?

Поділитися

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2011, для 48% опитаних найулюбленішим новорічним святом є Новий Рік, для 41% – Різдво. Ще 5% більше всього люблять День Святого Миколая і 2% – Старий Новий Рік.

Лише 1% опитаних не подобається жодне з новорічних свят, а 2% – не змогли визначитися, яке свято їм подобається більше.

Якщо на Заході країни значно більше люблять Різдво (66%), то в Центрі – однаково як Новий Рік, так і Різдво, а на Півночі, Півдні, Донбасі і Сході – найулюбленішим святом є Новий Рік, так вважають до 60% опитаних.

Чим старші респонденти, тим більше вони цінують таке світо як Різдво, чим молодші – Новий Рік. Чоловіки більше люблять Новий Рік, жінки – Різдво.

Віруючі люди значно більше очікують Різдво, ніж Новий Рік, особливо це стосується греко-католиків (73%), менше – православні Московського (49%) та Київського (42%) патріархатів. Віруючі, які не відносять себе до жодної конфесії (58%) і невіруючі (73%) значно більше люблять Новий Рік.

44% опитаних збираються ставити вдома на Новий рік живу ялинку, чверть – штучну. 15% – обмежаться новорічною композицією, а у 18% – не буде скоріш за все ані ялинки, ані композиції.

Останню категорію, переважно, формують старші люди: майже 40% опитаних у віці понад 60 років не планують прикрашати дім на новорічні свята. Водночас майже 60% опитаних у віці 18-39 років планують ставити живу ялинку, ще майже 40% – штучну, або обмежаться новорічною композицією.

Традиція ставити живу ялинку найбільш поширена на Заході, Півдні та Донбасі, штучну – на Півночі (передусім, йдеться про Київ) і в Центрі, новорічні композиції найбільше популярні на Сході, де мешкає значна частина міського населення.

Зважаючи, що традиційно люди говорять один одному на Новий Рік різні побажання, ми запропонували нашим респондентам висловити побажання державі на майбутній 2012 рік.

Отже, найбільше українці бажають у новому 2012 році своїй державі добробуту громадян (68%), економічного зростання (62%) та стабільності (53%). А також зменшення корупції (46%), миру (45%), покращення здоров’я нації (44%)  та відповідальної влади (43%).

29% респондентів побажали державі чесних виборів, майже стільки ж – якісно нової влади (29%) та єдності народу (28%). 24% опитаних побажали державі покращення рівня культури і освіти нації, 21% – вдалого проведення ЄВРО-2012. Ефективні реформи в соціально-економічній сфері і нові політики виявились рівно значимими побажаннями і отримали по  20%.

Дещо менше опитаних серед іншого бажали своїй державі розрахуватися з зовнішніми боргами (17%), демократичного розвитку (16%), авторитету на міжнародній арені (14%), укріплення Незалежності (14%), збільшення народжуваності (14%), відповідальних громадян (13%), спортивних досягнень (12%), якісно нової опозиції (11%) та надійно захищених кордонів (9%).

Цікаво, що особливих вікових розбіжностей у відповідях респондентів не простежуються. А от в регіональному розрізі певні особливості є.

Так, мешканці Сходу та Донбасу більше інших бажали державі добробуту, економічного зростання, стабільності, зменшення корупції та покращення здоров’я нації. Центру – миру.

Жителі Півночі більше інших бажали країні розрахуватися із зовнішніми боргами, росту народжуваності, спортивних досягнень, нових політиків та якісно нової опозиції. Мешканці Донбасу – якісно нової та відповідальної влади.

На Заході більше інших бажали державі єдності народу, зростання духовності нації, демократичного розвитку, авторитету на міжнародній арені та укріплення Незалежності. На Сході – ефективних реформ в соціально-економічній сфері.

Водночас, мешканців Заходу, Півночі і Сходу об’єднало  побажання державі покращення рівня культури і освіти нації. Мешканців Сходу і Заходу побажання країні вдалого проведення ЄВРО-2012. А побажання державі в новому році чесних виборів об’єднало респондентів, опитаних в усіх регіонах країни.

Тому від себе побажаємо Україні та українцям не шукати  тем, які нас роз’єднують, а об’єднуватись навколо цінностей, що несуть гарний настрій в кожну українську оселю на Донбасі і в Центрі, на Сході і Заході, на Півдні  та Півночі.

Тож з наступаючим Новим Роком, Україно!

 

 

 

 

 

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%.

Терміни проведення дослідження: 25 листопада – 5 грудня 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

Зустріч Яросла Карпця у тернопільській спілці письменників

Сьогодні відбудеться чергове засідання Тернопільського прес-клубу на тему: Результати саміту Україна – ЄС: висновки і перспективи»