111

 У Тернополі зареєстрували спільне підприємство з італійським капіталом, яке займатиметься переробкою твердих побутових відходів. Про це особисто заявив  міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Сьогодні вже зареєстровано спільне підприємство з іноземним інвестором. Його співзасновником з нашого боку виступає комунальне підприємство «Екоресурси». Прийшли перші інвестиції, спільне підприємство влаштує переробку твердих побутових відходів. Це італійський інвестор з досвідом роботи – їхні заводи функціонують навіть у італійських курортних містах на березі моря. І ця  технологія відповідає європейським вимогам з екології», – повідомив Сергій Надал.

Окрім того, мерія Тернополя паралельно працює над облаштуванням нового сміттєзвалища. «Один з пунктів моєї передвиборчої програми – встановлення сміттєсортувальної лінії в процесі реалізації. Така лінія повинна знаходитися виключно за межами міста. Відповідно до законодавства, надання земельної ділянки за межами населених пунктів, компетенція обласної та районної адміністрацій. Протягом дев’яти місяців ми проводимо спільну роботу з ОДА, відбулися особисті зустрічі з губернатором, виїзди, прийнято звернення сесії міськради. Є розуміння від голови обласної адміністрації. Запропоновано кілька ділянок, по всіх ведеться одночасно робота дозвільних органів – екологи, санепідслужба тощо. Паралельно працюють проектанти. Готується проект під будівництво станції сортування сміття з автоматичним захороненням твердих побутових відходів”,  – додав Сергій Надал.

Також влада продовжує співпрацю з Державним агентством з інвестицій та управлінням національними проектами. Вони провели тендер на будівництво сміттєпереробного заводу. У Тернопіль приїжджав переможець цього тендеру, разом з ним ініціатори проекту знайомилися з документацією, оглянули місця потенційних полігонів, ділянку для встановлення станції глибокого сортування ТПВ. Зараз інвестори розробляють техніко-економічне обгрунтування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.