111

Проектом Закону України «Про ринок земель» пропонується встановити, що суб’єктами ринку земель сільськогосподарського призначення, придатних для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, є: громадяни України; територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування; держава в особі державного земельного банку, відповідних органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», згідно з якими сільгоспвиробники повинні реєструватися за місцезнаходженням земельного масиву, на якому працюють. Це дозволить  розвивати сільське підприємництво на місцях і наповнювати сільські бюджети.

Крім цього законопроект містить норму, відповідно до якої перехід права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення не припиняє право оренди, право користування чужою земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. Згідно з проектом, до нового власника такої ділянки, з часу набуття права власності на неї, мають переходити права та обов´язки орендодавця за договором оренди.

Вводиться державне мито на перепродаж. Приміром, у перший рік це буде 100% від нормативно грошової оцінки землі – в середньому 20 тис. грн з одного гектара, тобто в кілька разів вище, ніж передбачувана ціна первинного продажу.

Проектом також передбачається встановити, що покупець земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва зобов´язаний подати декларацію про джерела надходження коштів за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

У законопроекті пропонується передбачити заборону стосовно купівлі земель сільськогосподарського призначення юридичними особами та обмеження орендованої площі таких земель в межах адміністративно-територіальних утворень.

Фермерські господарства – юридичні особи також виключили з переліку покупців, проте за фермерами зберігається право бути покупцями земель, за умови, що вони громадяни України.
Також законопроектом пропонується визначення функцій державного оператора, державного земельного банку та фонду земель сільськогосподарського призначення на майбутньому ринку земель сільгосппризначення.

9 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону України «Про ринок земель» (від 09.12.2011 № 9001-д). За таке рішення проголосували 245 народних обранців, повідомили “Про все” у  головному управлінні Держкомзему у Тернопільській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.