У двох селах Бучацького району учням “промили мізки”, щоб обирали робітничі професії із рабською зарплатою

Поділитися

Одним із ефективних способів вирішення питання молодіжної зайнятості є інформаційно-просвітницька робота спеціалістів центру зайнятості зі школярами. Яку дорогу обрати в житті? Ким стати? Відповіді на ці та багато інших запитань під час профорієнтаційних уроків «Час професійного самовизначення» отримали старшокласники  загальноосвітніх шкіл, що у селах Бариш та Озеряни Бучацького району.

Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Бучацького райцентру зайнятості Тетяна Кушик у своєму виступі наголосила, що для кожної молодої людини вибір  професії – друге народження, яке багато в чому визначає подальшу долю і тут обов’язково треба враховувати суспільні потреби, попит роботодавців на тих чи інших працівників, а не обмежуватися лише власними бажаннями чи критеріями престижності, вигідності.

Учні за допомогою фахівця РЦЗ проаналізували свої прагнення і можливості за формулою успіху «Хочу. Можу. Треба», спробували презентувати себе з найкращого боку, дізналися багато цікавого про ринок праці, про попит і пропозицію на робочу силу. Вони отримали також різнобічні відомості про світ професій, особливості умов праці та проходження професійного навчання, в тому числі і за направленням служби зайнятості.

Помічником під час проведення профорієнтаційних уроків став програмно-апаратний комплекс «Профорієнтаційний термінал», встановлений у ЗОШ. Діти продемонстрували своє вміння за його допомогою знаходити необхідну інформацію, виявили вправність у розв’язанні тестових завдань.

Загалом у заходах взяли участь 99 школярів.

“Крушники” Тернопілля “натрусили” 77 мільйонів

Обласна рада залишила Тернопільський драмтеатр знову без керівника