Валерія Новодворська описала найбільшу крадіжку Різдва

Поділитися

Різдвяний вечір не минув у Тернополі без НП: декілька годин вистачило злодіям, аби обікрасти особняк підприємців братів Ратушняків, розташований на масиві «Дружба» на вул. Чумацькій (неподалік торгового центру «Фуршет»). А наступного дня крадії обікрали їхнього сусіда-­бізнесмена. Відтак без «наводки» тут не обійшлось, адже це досить тихий мікрорайон. Чужі тут насправді не ходять. За останні 50 років, повідомили сусіди, це перша крадіжка. Так, часом у когось на подвір’ї працюють робітники-спеціалісти, однак це не привід навішувати замки та зачиняти брами.

Тим паче, що всередину помешкання крадії потрапили, підваживши пластикові вікна, а потім спокійно через двері повиносили речі, повідомив начальник Тернопільського міськвідділу міліції Андрій Матрифайло. Будівля підприємців розділена на дві половини, отож обидві сім’ї мешкають на одному подвір’ї, але до помешкань ведуть різні входи.

Злодії ніби чатували, коли всі роз’їдуться. Адже, зі слів пані Галини, дружини Михайла Ратушняк, в обід їхня родина поїхала у Глібів, що на Гусятинщині, привітати її батьків, а ввечері повернулась. Лише переступили через поріг, одразу відчули щось недобре.

У телефонній розмові відомий політик і підприємець, депутат міської ради пан Михайло підтвердив проникнення злодіїв в оселю, однак відмовився коментувати, пославшись на таємницю слідства.

– Морально дуже важко, – лише зізнався Михайло Ратушняк.  – Мова не про вартість викраденого. Гидко відчувати, що брудні руки мацали ваші речі.

Лише зараз потерпілі починають відходити від пережитого шоку. «Життя триває», – сумно підсумувала пані Галина. Онука відомої тернопільської громадської діячки Ольги Жулковської, молода жінка розуміє – життєві цінності вимірюються не грошима чи дорогими речами.

Тим не менше, ані потерпілі, ні міліція розмір викраденого не повідомляють. Хоча з неофіційних джерел відомо, що крадії винесли чимало.

– Ми тільки сьогодні (у вівторок – авт.) почали відходити від шоку, – зізналась пані Галина.

За даними фактами порушено кримінальну справу (ст. 185 КК України), зазначив керівник сектору зв’язків з громадськістю УМВСУ в Тернопільській області Петро Колісник. Слідство триває.

Як стало відомо з поінформованих джерел, аналогічним способом минулого року у Тернополі пограбували декілька приміщень, але злодіїв так і не спіймали. Відтак правоохоронцям є над чим працювати.

Варто визнати: минулий рік був не зі сприятливих для бізнесу М. Ратушняка. У першій половині року, тільки-но вступив у силу Податковий кодекс, як його підприємство «проштрафилось» перед податковою і ледве уникнуло штрафу. Згодом конфлікт з його екс-партнером по бізнесу Ярославом Джоджиком. І от – крадіжка. Хоча існує повір’я: викравши у людини цінні речі, злодій перебирає на себе всі гріхи. Здається, втіха невелика, та як на це подивитись…

Валерія Новодворська

Номер один

«Коляд, коляд, колядниця…»

Допоможіть встановити викрадену церковну атрибутику