Написав депутатський запит про притягнення до кримінальної відповідальності голову Верховної Ради Автономної Республіки Криму Володимира Константинова

Поділитися

           Генеральному прокурору
ПШОНЦІ В.П.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

про притягнення до кримінальної відповідальності голову Верховної Ради Автономної Республіки Криму Володимира Константинова за порушення Конституції України та шовінізм

 Шановний Вікторе Павловичу!

7 лютого 2012 року, спілкуючись із журналістами, голова Верховної Ради Автономної Республіки Криму Володимир Константинов висловив обурення тим, що останнім часом органи центральної влади України знову почали направляти кореспонденцію на адресу кримської влади українською мовою.

«Нас сьогодні найбільше дратує, що багато міністрів починають звертатися до нас українською мовою. Ми ініціювали створення робочої групи, тому що знову пішло листування (українською мовою), ми знову почали відкочуватися назад. І відновлення цих прав буде для нас дуже важливим завдання», – сказав В. Константинов.

Такі дії  кримського спікера Володимира  Константинова є висловленням зневаги до українців, суспільної цінності української мови та вказує на наявність в Україні проявів розпалювання міжнаціональної ворожнечі, шовінізму, що є кримінальним злочином.

Згідно із Законом України «Про мови в Українській РСР» українська мова є одним з вирішальних чинників національної самобутності Українського народу, держава забезпечує українській мові статус державної з метою сприяння всебічному розвитку духовних творчих сил Українського народу, гарантування його суверенної національно-державної майбутності, створює необхідні умови для розвитку і використання мов інших національностей.

Держава не має права дозволяти публічного приниження, зневажання або навмисного спотворення української мови.

Звертаюся  до Вас, шановний Вікторе Павловичу, з проханням  притягнути до кримінальної відповідальності  спікера кримського парламенту, відвертого українофоба, Володимира Константинова за наругу над українською мовою, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, шовінізм, демонстративне нехтування Конституцією України в кримському парламенті.

 

З повагою,  народний депутат України                                І.М. СТОЙКО (посв.№377)

8 лютого 2012 р.

Наливайченко вважає, що влада готує силовий сценарій парламентських виборів

Блохін оголошує склад на Ізраїль