111

Уродженець Тернопільщини, з села Пелатківці Борщівського району, Іван Матієшин, напевно має намір балотуватися до Верховної Ради. Нещодавно нафтовий магнат обклеїв увесь Тернопіль своїми біг-бордами, афішами. Готує забаву. А заодно рекламується.

Напевно, влада просуватиме його як незалежного кандидата.

Пересічні тернополяни дивуються такому паплюжницькому розмаху реклами. Адже, якби Матієшин висів на біг-бордах і сітілайтах, ніхто й слова не сказав. Члени його команди від надлишку поліграфічної продукції розмістили її де лишень можуть. Звичайно, із порушенням не лише правил благоустрою в Тернополі, а й елементарного здорового глузду.

Довідка

Іван Матієшин  засновник благодійного фонду «Україна – Свята  Родина»,  генеральний  директор ТОВ «НК Красноленінськнафтогаз»,  Голова  Політичного об’єднання «Рідна Вітчизна»

Народився 21 травня 1951 року у селищі Пасьва, Архангельської області (Російська Федерація). Громадянин України.

Моїх батьків ще дітьми разом із сім’ями було вивезено з Тернопільської області до Крайньої Півночі. В ті важкі радянські часи така доля спіткала багато українських сімей. Ганебний ярлик «ворог народу» навішували на кожного господаря, який жив у охайному будинку, обробляв землю та мав у сараї декілька корів. Тоді для таких був один шлях – Сибір. Але ці випробування не завадили долі розпорядитись так, щоб тато з мамою познайомились саме на Півночі, одружились, і народили шістьох дітей (важко згадувати, але дві мої сестри померли через хвороби ще зовсім маленькими). Я був найстаршою дитиною в сім’ї.
У 1961 році під час «відлиги» батьки скористались можливістю повернутись на Батьківщину. Сім’я переїхала в рідне село Пелатківці Борщівського району, що на Тернопільщині. Там я пішов до четвертого класу восьмирічної школи (перші три роки навчався в Пасьві), після закінчення якої у 1966 році вступив до Дрогобицького нафтового технікуму на спеціальність «Буріння нафтових і газових свердловин». Після закінчення технікуму, в 1971 році за направленням поїхав працювати до Тюменської області. Але до цього вступив на заочне відділення до Івано-Франківського інституту нафти і газу, який закінчив у 1977 році, отримавши диплом гірничого інженера.

З 1971 року працюю в Тюменській області за фахом. Моя кар’єра склалась у двох містах – Нафтоюганську та Нягані. Після отримання диплому разом зі своїм другом був направлений на роботу до науково-дослідницького інституту, але послухавши розповіді про Крайню Північ ми попросили змінити нам направлення, щоб працювати не з паперами, а власноруч бурити нафтові свердловини.
Так я потрапив до міста Нафтоюганську, де почав працювати помічником бурильника, а потім – буровим майстром Мамонтівського УБР (управління бурових робіт). Пізніше очолив посаду заступника керівника виробничо-технічного відділу. Трохи згодом став керівником РІТС (регіональної інженерно-технічної служби). Остання керівна посада до розвалу радянського союзу – заступник генерального директора державного об’єднання з видобутку нафти та газу «Урайнафтогаз».

З 1992 року почав займатись приватним бізнесом, створивши Нафтову Компанію «Красноленінськнафтогаз». Ця назва не має ніякого відношення до комуністичного минулого. Красноленінськ – це назва території, де розташовані родовища. З початку заснування компанія займається наданням сервісних послуг з будівництва і обслуговування нафтових та газових родовищ. Близько 10% діяльності припадає на власний видобуток нафти.

Спочатку компанія налічувала 100 робітників, а вже в 2008 році на підприємстві працювало близько 1900 чоловік. Майже 80% робітників – українці, які працюють за вахтовим методом, згідно російського та українського законодавства (всі мають ліцензії на роботу в Росії).

Благодійність: У 2008 році заснував благодійний фонд «Україна свята родина», який займається відродженням українських культурних цінностей та підтримкою молодих фахівців у різних галузях науки. До цього кроку спонукали поїздки Україною, під час яких я побачив, що в країні існує величезна кількість духовних та культурних пам’яток, які не доглядаються, але їх обов’язково необхідно зберегти для майбутнього. Адже якщо молоде покоління не буде знати, як жили наші діди-прадіди – в що вірили і де молились, які традиції шанували – то йому буде важко оцінювати свої дії і не буде чому вчити своїх дітей та онуків.

Літературна діяльність: Написав багато статей до періодичних видань. Був автором декількох посібників за якими навчаються студенти профільних вузів.

Нагороди: За роки роботи нагороджений багатьма дипломами та відзнаками, але найбільшу цінність для мене має медаль «За освоєння надр Тюменської області».

Сімейний стан: Одружений. Маю дорослого сина.

Хобі та захоплення: Захоплююсь футболом, шахами і великим тенісом. Вболіваю за київське «Динамо». Не так давно почав опановувати гірські лижі. Допомагаю дружині збирати колекцію мініатюрних пляшечок. В гарній компанії люблю виїхати на рибалку. Не стільки для того, щоб порибалити, як поспілкуватись, адже в сьогоднішньому ритмі життя дуже важко вирвати хвилинку для неофіційного спілкування з друзями.

 

29 comments

 1. Генк

  Воістину хамське ставлення Тернопільського штабу Івана Матієшина до місцевої громади. Бачив ці кляті плакати навіть на СМІТНИКАХ!!! Шановний пане Іван, найміть професіоналів з реклами, недовіряйте такі нюанси випадковим людям. ПОЗОР!!!

  1. Українець

   Чи не ти професіонал??? Ти аферіст!!!!

 2. Тетяна.

  Ми робимо для Вас свято, а Ви ще й недовольні, ну повисить трохи реклама на заборах і стовпах, та й весною злізе. Чекаємо Вас на святі.

 3. Renegad

  Я б на місці журналіста, перш ніж писати свої здогадки, перевірив би факти. А на цитату “Напевно, влада просуватиме його як незалежного кандидата” можна сказати наступне. Невже Матієшин І.С. залежить від нашої влади? Тут же зрозуміло написано “…засновник благодійного фонду «Україна – Свята Родина», генеральний директор ТОВ «НК Красноленінськнафтогаз», Голова Політичного об’єднання «Рідна Вітчизна»”. Він же незалежний від влади і наша влада навряд чи зможе знайти вплив.
  Я журналіста не розумію, спочатку ганьбить, а потім спростовує. А стосовно плакатів і благоустрою міста. Ви б Шановний ЖУР…. писали б і про всіх інших хто наклеює афіші по стовпах.
  Дана стаття говорить лиш про одне. Стаття замовлена, а Матієшин І.С. став цікавим і не лише для “нашої влади”

  1. GENKO

   Стосовно “незалежності” від нашої влади – пригляньтеся до ВО “Свобода” та п. І.Матієшина – одного поля ягоди…

  2. спостерігач

   Сидить на російській нафті і влада не має на нього впливу? Не смішіть людей. І він не уродженець Борщівщини, а Арханльгенщинию Ми вже вже мали одного лісоруба звідти. Але тернопільчани лохи – вони виберуть якщо не Куземко, то Колінця, то ще якесь г…

 4. GENKO

  Пане Іване! Повертайтеся до Росії, ми вже якось без Вас тут розберемося…(своїх бойків та фірташів вистачає)

 5. Renegad

  Genko мав би розуміти, що бідний бідному не дасть, бо немає звідки. І слава богу, що є такі багаті, що хочуть щось для своєї землі.
  А в Тернополі, як вже щось організовується, то мусить бути політика – такий менталітет у немудрих тернополян.Тут же ні слова про політику. А до виборів, як до неба ….ще так далеко

 6. Renegad

  ВО Свободі до Матієшина як до неба рачки. Де ту Свободу чути? всі вони і свобода і регіони, і фронти, і “полігони” кормлені з одного корита.
  Але це ж треба! Організовується ж для ваших дітей фестиваль, а ви далі ср…те і ср..те.

 7. Renegad

  Спостерігач разом з Генком, напевно, великі експерти? Запамятайте, що в цьому житті, ніхто нікому нічого не винен. А як будь-який заможний чоловік має одну перевагу, це не звертати на цю писанину уваги. Ви убогі, з рівня плінтуса хочете побачити, що на столі? Підростіть і може побачите.
  Так, жити в достатку – це круто, маєш привілей всіх мати. І всі крутяться кругом тебе, бо хо-о-о-чуть твоїх грошей, і все більше-е-е-е і більше-е-е-е. Смішно та й годі

  1. Генк

   Одразу видно, що ренегад цепний замовлений песик писака, який лаятиме на всіх, хто погано дивиться на його господаря

   1. Дмитрий

    Ти ніколи не будеш в рядах Івана Матієшина!!!!

 8. Renegad

  Для Генка персонально. я нічий не цепний песик і я сам собі господар. Ви придивіться уважно на стовпи, там же крім афіш купа різної інформації. кому і як відноситися до цього – це особиста справа кожного

  1. Дмитрий

   Ти молодець! Не слухай людину, яка рве і мече, хоче заробити в Матієшина!!! Дусту тобі!!!!

 9. Дмитрий

  Матієшин кращий!!!! Зависть погана річ! Гризи перила Генк!!!! Напиши ще щось, забавно!!!

 10. Оргвідділ

  Такого хамського ідіота, як Генк, ми ще не зустрічали! Ми знаємо хто тебе направляє і чий ти! Служба безпеки у Матієшина працює справно! Ти ніколи не будеш поруч з однодумцями Івана Семеновича тому, що ти брудна, заплямована людина! Досить слати свої брудні повідомлення! В регіонах повідомлено про твою персону, ти покидьок, непотріб!

 11. Українець

  Не звертайте увагу на цього покидька! Ви робите добру справу! Хай Бог Вам допомагає!

  1. Генк

   українець. ти знаєш мотиви цьої людини, щоб називати її покидьком?

 12. Бютівець (бувший)

  де не глянь всюди Матіїшин. Навіть немає й куди плюнути бо там вже його плакат наклеїли!

  1. Українець

   А ти не плюйся! Користуйся носовою хустинкою! Ти ж культурний бютовець…

  1. КОВАЛЬ

   Звернулись з деякими питаннями до штабу на вул. Крушельницької. Там сказали вступати в їх партію, а тоді побачимо…. Другими словами : ПШЕЛ ВОН. 🙂

 13. Думка з приводу

  До недавнього часу я не чув про Івана Матієшина,але випадково натрапив на інформацію. Що хочу сказати: нікого з політиків не маю наміру образити.
  Напишіть всі “+” і ” -“, що стосується діяльності Матієшина.
  Якщо він, хоч і закордоном, але дає людям роботу, він не забуває про свою державу, так саме читав ,що він турбується про молодих спеціалістів, то може, якщо людина прагне кращого життя для нас Українців він дійсно може щось покращити…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.