Кандидат, який найбільше хотів стати мером Тернополя, оцінив політичну ситуацію у «файному місті»

Поділитися

Екс-кандидат на посаду міського голови Тернополя Віктор Долішній поспілкувався з інтернет-газетою «Про все» з приводу політичної ситуації в Тернополі напередодні виборів.

Видавець проектів «Моя дитина», «Тобі», «Тобі про Тернопіль» поділився власними роздумами щодо багатьох актуальних питань

–          Як ви, пане Вікторе, оцінюєте теперішній стан справ у Тернополі? Як вам зі столиці виглядає життя у «файному місті»: чи не  занадто активно почалась політизація усіх процесів, які крайнощі помітні?

–          Крайність, яку я збоку чую і бачу зі сторони, принаймні, ту що помічаю пропаганду по радіо, телебаченню, інтернеті – у мене закрадається підозра, що в «Свободи» альтернативи не має. Партія Регіонів абсолютно задоволена їхньою роботою. Співпрацею. Зараз дуже модно, дивлячись на Росію, щоб було таке пожирання. У ролі покусувача, щоб у місті щось робилось. У Тернополі я вже взагалі нікого не бачу. Якщо ще вчора Заставний і Гоч щось казали, критикували, то нині вони пропали. Всі задоволені. Надал вже просто благодєтєль. Тато римський для Тернополя. Одним словом, не чіпайте, тут все добре.

–          А як вам агітація кандидатів в депутати не місцевих кандидатів?

–          Все залежить від кількості реклами. Не всюди ж «Свобода» і Надал. Є ж позиції, на які не вистачає тягнибоківців. Тому можна і треба Наливайченку, і Чижмарю і навіть Стьопі Барні. Це не принципове питання.

–          Чули нову байку про Барну і Вітні Хюстон?

–          (Сміється) Степан Барна правильний хлопець. Він такий готовий тушка. Він абсолютно готовий до співпраці. На розбудову України готовий пожертвувати ідеалами і перейти в більшу партію, щоб тільки в Тернополі і в Україні було ліпше. Ця пісня абсолютно зрозуміла. Це краще, ніж Чулпан Хаматова в Росії. Зараз ніхто не заспіває цієї пісні. Це пісня номер один. Вона перекрила Вітні Хюстон для Росії. Тобто, зараз буде величезна проблематика в «Свободі», коли їм скажуть а тепер треба, щоб ви організували вовків проти себе, які будуть вас покусувати, розказували, де у вас чиряки, як вони «вистрелять». Хто буде цим займатись? Я собі не уявляю, щоб Микола Мартинчук ходив із цим «скальпелем і різав». А прийдеться йому, бо більше не має кому! Хто б що не спитав, а Надал виходить молодець. Чому його ніхто не спитає, чого він їздив до Фірташа?

–          -Не правда, «Про все» питало.

–          Нє, питались, чого він туди доїхав. А я не почув конкретики, чому він туди їздив!

–          На нараду. Мер казав, що мав офіційне запрошення.

–          Питання зависло в повітрі. А чого він туди їздив? Аналізу такого не має!Якого х*ра він туди їздив? Це саме найцікавіше! Тому, що був би він окремо взятою людиною, то він з ким хоче може зустрічатися.

–          Ну так він буде апелювати, що надходять офіційні запрошення…

–          Раді Бога. Ну а завтра його офіційно запросять в Італію труси знімати. Він так само поїде? Й запрошення буде. Ну і шо? Поїде?

–          Це можна написати? Ви не будете проти?

–          Пишіть. Якщо аргументація така, що йому було встидно, то я перепрошую, Фірташ не стоїть в команді «Свободівців». Чи Фірташ фінансує «Свободу»? Бо виглядає так, що він поїхав до того, хто його фінансує. Ну а як інакше?

–          Згідний. Препаскудно виглядало.

–          Не те, що препаскудно, навіть гірше, ніж препаскудно. Це треба пояснювати: я поїхав туди, що  Фірташ нам буде давати 100 мільйонів доларів. Які питання? Буде давати? Їзди! Хоч 100 разів на рік! Аби ті 100 мільйонів на Тернопіль впали. Святе діло.

–          А чи в курсі Ви, що через тепличний проект Фірташа, у Чернівцях може забракнути води в посушливий рік. Дністер обміліє. Зараз проводяться розрахунки. Аналогічна ситуація із заводом крохмалю Івана Гути. Там уже заклали фундамент, а тепер просять розрахувати, чи вистачить їм з річки води. Якщо ні, мають намір добувати з підземних надр. Але, певно на таке порушення ніхто не піде, щоб підземними водами полоскати бараболю!

–          На нових об’єктах, то ще пів біди. Добре, що у нас позакривались заводи до того. Як вони почали розвалюватись як на Сході України ми бачимо з шахтами. То у нас велике щастя.

Хочу додати щодо Стіва Джобса. Чому його вчепились? Є живий Стів Возняк. Тато – буковинський українець. Мама – польська єврейка. Ма купу часу, займається всякою всячиною. Чому його до нас не притягнути? Чи з Чернівцями на пару чи без. Він технар, а з іншого боку – витівник. То вперед, до нього.  Це так, як ремарка маленька.

–          Віктор Долішний буде балотуватися до обласної ради? Верховної?

–          -Ні!

–          Чому так категорично?

–          Не має взагалі інтересу, тому що я абсолютно переконаний, це буде ще скучніша гра, ніж на мера. Я ж очікував на веселу гру, цікаву! А була дуже сумна і прогнозована! Тиха. Ніхто нікого не кусав, ніхто ні з ким не воював. А зараз взагалі буде затишшя.

–          Все поділено.  За вашим прогнозом : хто стане депутатом від Тернополя?

–          За обласну говорити не цікаво взагалі. З тих, що я бачу, або Чижмарь, якщо свою гру виграє Балога, або, смішно, Степан Барна. А чому б ні?

–          Мг. А Заставний?

–          Ні, Заставний в ніякі ворота!Це залежить від того, хто матиме на це місце рознарядку. А далі під цю людину буде розмальована вся акція, яка пояснить дохідливо, чому обирати Стьопу Барну, Чижмаря чи Заставного, як ти кажеш. Це не принципова гра. Тут не гра – виберіть мене, бо, а гра – виберіть його, бо… акцент зміщується.  Не йде мова, що наша команда щось хоче зробити, а обирай його, бо взагалі не має з чого обрати.  Те саме, що з Надалом було. А інша партія не змогла протиставити «Свободі» нічого.

–          А великі латифундисти, Крижовачуки, Гаци – чи мають шанси стати нардепами?

–          Нє-є-є! Тут зависла вся пропаганда. Нині навіть над Фірташем, про якого всі стільки говорять, кажуть,а чому з нього не зробити Ходорковського?!

–          Так кажуть, він вже свого кандидата – Бедриківського, колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ України Луценка, висунув по округу. Активно піарять.

–          Його заставлять . Не вірю, що хлопці займаються політичною грою на повному серйозі. Їм кажуть, що ти мучишся. Давай такий кусок грошей і я тобі зроблю такі-то речі. Я сьогодні зустрічався з Тарасом Демкурою: ти можеш повірити, що Тарас буде грати політичні ігри ? Ти можеш собі це уявити?

–          Почав?

–          Щоб він почав займатися політикою  і розклав гроші по політичних партіях. Якби хотів, то вже б давно мав декілька депутатів.  А до нього прибігають, є така штука. Коштує 100-200 тисяч. А потім ми Тобі щось добре зробимо. І він бідолаха думає, чи гроші тратити туди чи будувати ще один «Атріум» (сміється). Все. Це ж набагато простіше. Ті, що мають купу роботи, щоб заробляти гроші, їм не вистачає часу займатися новинами. І навіть просто переслухати. Засинають при перегляді новин.

–          Який прогноз щодо бютівців?

–          А їх не має!

–          Взагалі?

–           Я не вірю в БЮТ. Не має часу, щоб реанімувати БЮт у всій своїй красі. У них не має абревіатури. У них не має Юлії Тимошенко. Треба розкручувати. Зараз це пробує робити Королевська. Нічого не виходить. Вона розвісилась всюди, але це смерть. Поки не буде такого уколу, від якого та худобина здуріє. Все суспільство. Різні прошарки. То до того часу нічого не буде. Поки бомки, які кусають, суспільство не відчуває.  А ж коли від якогось подразника суспільство підніметься, а на тій хвилі піднесуть й Луценка чи Тимошенко , у будь-якому стані, в якому вони знаходиться: присмерті, не присмерті, в каталці. Не має жодного значення. Он труп Гонгадзе взагалі ходив. Роками. Як символ. До тих пір нічого не буде. А котили символ, коли була гра. Коли суспільство знало, що їм треба це робити.  А зараз кажуть на візьми собі такий символ. Візьми такий прапор.  А люди питають  а нашо?

 

Спілкувався Борис Машлянка

 

Нафтовий магнат Іван Матієшин у Тернополі заклеїв усі стовпи

Наливайченко вважає, що влада готує силовий сценарій парламентських виборів