111

«Про все» спробувало знайти «підводні камені» у скандальній ситуації в Тернопільській спеціалізованій школі І ступеня повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов

Наскільки нам стало відомо, в ході конфлікту, коли вчитель виходить з декрету, його повинні забезпечити тією кількістю годин, з якої він/вона пішла в декрет. Якщо таких годин немає, то вчителя, якого було призначено на декретне місце, повинні звільнити. Класовода Дричик Г.Я. дійсно було призначено на декретне місце Федак Н.М. Проте, якщо такі години є, то обидва вчителі, ЯКЩО НА ЦЕ БУДЕ ВОЛЯ ДИРЕКТОРА, отримують постійні місця.

Але, як відомо,  директори шкіл так просто постійні місця не роздають – на цьому можна ж заробити! Ми нічого не стверджуємо у даному випадку, але ситуація змушує добряче помізкувати.
Так от, пані Федак мала б вийти на ті години, шо їй дають, а не обов”язково саме на 2-Б клас.

Крім цього, як нам неофіційно сказали  працівники сфери освіти, існує неписана етика між вчителями – якщо вчителю декрет закінчується посеред року, то він виходить на наявні години, допрацьовує на них до кінця навчального року, а з вересня набирає собі перший клас і працює. Пані Федак так не захотіла, мабуть через те, що з першим класом важко – дітей треба навчити вчитися, поводитися на уроках, навіть з «туалетними справами» допомогати. Тому вона обрала легший шлях. А лобіює її сама директор, з якими вони в товаристських стосунках, а можливо ще й у якихось.
Про усі ті кошти, говорять батьки,вони згадали у зверненні   не випадково. Адже  саме завдяки грошам керівництву освітнього закладу вдається залагоджувати конфліктні ситуації в органах влади, які ще й консультують її, як їй поводитися з такими непокірними батьками.
У своєму зверненні батьки про це не згадували ще однії ситуації. 6 січня четверо батьків учнів 2-Б класу пішли на особистий прийом до начальника управління освіти Похиляк О.П., яка погодилася з ними, що можна у рамках закону залишити обох вчителів.

Проте, результатом їхньої  зустрічі стало те, що 31 січня звільнили класного керівника 2-Б класу.
За весь цей місяць, протягом якого триває цей конфлікт,  батьки стверджують, що  наслухалися від керівництва школи стільки неправди,  на них виплило стільки бруду, що вони не згідні категорично залишити цю справу на пів дорозі.

« Ми готові іти до кінця, яким би він не виявився! Принаймні, ми будемо знати, що зробили все, що від нас залежало»,- кажуть батьки найвідомішого нині в Тернополі  2-Б класу.21 comments

 1. О.В.

  Будь-які ” походи” та звернення до О.Похиляк є марними. Особа без честі. В очі обіцяє одне, а насправді робить зовсім інше. Не повинні освітою міста керувати такі ” освітяни”. Те, що Похиляк виробляє, подібне на свідоме ” гроблення” спеціалізованих шкіл ( зняття статусу зі школи №18) з можливим подальшим їх ЗАКРИТТЯМ!!! Можливо тут виходять на перший план земельні питання?
  В ОСВІТІ МІСТА ПОВНИЙ БЕЗПОРЯДОК!!!!

 2. Олена Вікторівна

  Автор цієї статті навіть не задумалась над тим, що публічно образила і Н аталю Матвіївну і Катерину Михайлівну. Мало зауважити , що декі фрази ,м”яко кажучи,не корекні. Але Марію Сеник це не лякає, бо хіба ж можна її притягнути до відповідальності………?

  1. Шкільна Надія,Смачило Христина,Бригадир Олеся,Хрущ Вікторія

   Перечитавши дані публікації, не могли залишитись байдужими, адже є колишніми ученицями Федак Наталії Матвіївни. Можем сказати , що вона є прекрасним педагогом і дуже уважна та дбайлива до своїх учнів. Більше того і сама дочка Дричик Галини – Інна навчалась з нами у одному класі, керівником якого була Федак Н.М.
   Дуже неприємно чути , що Наталя Матвіївна Федак зіткнулась з такою проблемою, коли просто хотіла повернутись на своє законне робоче місце після декретної відпустки.
   Шановні батьки 2-Б класу даремно ви так протестуєте проти класоводства Наталі Матвієвни Федак, вона чудова вчителька. А всім цим галасом ви просто ображаєте її.

 3. Марися Петрівна

  Я згідна, не повинні такі люди керувати освітою міста. Щоб вирішити мирно ситуацію і піти на уступки батькам, то вчительку Дричик вигнали свавільно і ще й зрівняли з “землею”. Жах в Тернопільських школах! Свавілля директорки! Повне ігнорування батьків! Стид та й годі!

  1. Мама

   та її ніхто не виганяв, не вигадуйте. Ви забули просто сказати вголос, що людина працювала на місці Федак Н.М. (під час догляду останньої за дитиною віком до 3 років)

 4. Ліля Іванівна

  Щиро вдячна Федак Н.М. ,яка була першою ВЧИТЕЛЬКОЮ моєї доньки і доньки Дричик Г.Я. -Інни. Я впевнена, що батьки 2-Б класу віддають своїх дітей в надійні руки.

 5. Тетяна Михайлівна

  Наталя Матвіївна -дуже хороша вчителька.Дітки,яких вона навчала є добрими,трудолюбивими,чесними і розумними.Рівень знань відповідає оцінкам.Таких вчителів,як Наталя Матвіївна дуже мало і батьки 2-Б класу мають радіти ,що саме вона буде навчати їхніх дітей.

 6. Людмила Нікуліна

  Шановна редакціє газети “Про все”. У Вас прекрасна газета, яка розповідає про наш Тернопіль і наші місцеві новини досить цікаво, професійно та своєчасно. А от зараз зіткнулась з тим, що доводиться читати “допис” пані Марії Сеник і чомусь стає просто неприємно і гидко від прочитаного. Моя донька 1,5 роки тому закінчила спеціалізовану початкову школу повного дня з поглибленим вивченням іноземної мови. Вчилась Роксоланка саме в класі у Наталії Матвіївни Федак. Про вчителя я, (і не лише я), можу сказати лише найкраще: професіонал вищої категорії, розумна, добра, порядна, інтелігентна людина. Уроки Федак Н.М. подавались для вивчення вчителями початкових класів міста і області, як одні із найкращих! Моя донька і всі дітки в класі дуже любили, люблять і з приємністю згадують до цього часу свою першу вчительку, яка працює у початковій школі з першого дня її заснування. Ті ж самі добрі слова хочеться сказати і про директора Поліщук Катерину Михайлівну. Великий педагогічний досвід роботи, людяність, порядність і демократизм завжди допомагали і допомагають їй керувати колективом і нами батьками. Тепер хочу сказати, чому ж мене так неприємно вразив “допис” пані Марії Сеник. Спробую пояснити без зайвих емоцій. Наталія Матвіївна Федак була нашим першим класним керівником 2,5 роки, а потім, саме з нашого класу посеред навчального року пішла у декретну відпустку. Нам дали іншого вчителя – Дричик Г.Я. Зараз склалась ситуація, яка, як кажуть в народі, “не вартує виїденого яйця”! Шановні незадоволені всім анонімні дописувачі та пані Сеник! ФЕДАК НАТАЛІЯ МАТВІЇВНА ПОВЕРТАЄТЬСЯ НА СВОЄ ЗАКОННЕ ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ РОБОТИ І САМЕ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ТОГО ПЕРІОДУ ЧАСУ, ЯКИЙ НАША ДЕРЖАВА НАДАЄ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ! Пані Дричик була взята на роботу ЛИШЕ НА ПЕРІОД ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСТКИ! Які у когось можуть бути претензії? Навіщо дозволяти поширювати в класі негативні настрої і основне для чого? Чому вчитель Дричик Г.Я. не змогла мудро і спокійно пояснити ситуацію батькам??? Шановні батьки 2-Б класу! Ваші дітки найкращі для Вас, такими вони будуть і для Наталії Матвіївни! Тому дуже вас прошу: спокійно сприймайте ситуацію, що склалась. Навіщо говорити щось неприємне, образливе і несправедливе про людину, з якою Ви ще навіть не знайомі. Спитайте нашу думку: думку випускників початкової школи, їх батьків, дідусів і бабусь. Ми з дочкою заздримо Вам по-доброму, що у Вас буде такий прекрасний вчитель, який був і у нас перших 2,5 роки! Повірте, що учні і батьки нашого класу, як ніякі інші учні і батьки школи, ми мали змогу порівнювати! Здоров”я Вам батьки 2-Б класу і Вашим діткам. З повагою Людмила

 7. Марія Іванівна

  Неетично і непорядно зі сторони сайту давати одну сторону, лишень, щоб зробити скандал. Моя дитина вчилась у цій школі і за чотири роки нарікань не було. Окрім того, щоб для себе з’ясувати, що ж насправді відбувається в цьому класі – зателефонувала і поцікавилась ситуацією у вчителів цієї школи. Все зовсім не так, як Ви пишете і подаєте. Але Ваше право – робити з мухи слона. Адже після таких публікацій, жінки будуть просто боятись іти в декрет.

 8. Ангел

  Марія Іванівна дозвольте запитати у яких саме вчителів ві запитували? У тих які сідять залякані в тій школі у тих які немають права сказати ні слова проти дій директора , бо будуть зразу звільнені. У тій школі в же давно свавілля робиться просто всі мовчать бо бояться казати слово наперекір директору. Якщо Вас так цікавіть ситуація поцікавтеся в батьків других класів як їх заставляли робити ремонт а на другий рік переводили в інший клас, як заставляли здавати гроші на парти ремонти…… директор жила методом залякування і крику та думала що та чаша бездонна, але впала остання капля яка перелила та вилила все назовні !!!!!!

  1. Л.

   Про що ви говорите пані Ангел? Чому псуєте чужу репутацію? Я працювала в даній школі, зараз у декретній відпустці. Про директора все неправда. Катерина Михайлівна прикрасний керівник школи, кращої кандидатури немає. Ве колектив її любить і поважає. І ніхто з вчителів не заляканий, як пишете ви. Не пишіть неправди!!!

  2. Оксана

   В початковій школі працюють розумні, талановиті,відповідальні педагоги,які поважають себе, батьків,дітей!!!Жодна залякана вчителька не змогла б навчати і виховувати дітей!

 9. Друзі-мумзики

  Батьки (не можу назвати шановні), читаю ваші дописи і дивуюся. По-перше, ви з трудовим законодавством ознайомлені? З юристами консультувались? Ви себе на місце працівника,що виходить з декрету, ставили? Чи ви ніколи не були в декреті? По-друге, ви поводите себе як малі діти. Ой, нас не слухають, не дають, що ми хочемо, давай покажемо, що ми можемо! Чому лише зараз ви звітуєте громадськості про усі кошти, які з вас ,, здерли “? Де ви були до того? Чому не били на сполох в 2010 ? Ні, тоді ви робили якнайкраще для своїх дітей! Чи може зараз вас виганяють із класу, де зроблено ремонт, куплено меблі і в кабінет музики та англійської мови вхід закрито? По-третє, ганебно приписувати людині усі ,, смертні гріхи “, якщо ви її не знаєте.Дайте можливість Федак Н.М. попрацювати, а тоді робіть висновки. По-четверте, а чому ви не витягуєте своїх ,, скелетів “із шафи? Ви думаєте, що є ідеальними батьками? Який приклад подаєте своїм дїтям? Досягну свого, йдучи по головах і душах інших? Будьте толерантними ! Будь-який конфлікт можна вирішити мирним шляхом. Так, чимось треба поступитися. Просто прийняти людину в свій колектив. Хіба це важко?

 10. Людмила Нікуліна

  Шановний Ангел! Як давно Ви вже працюєте в цій школі і де Ви бачили тих заляканих вчителів? А ще при чім тут директор школи, ремонти і ваша переповнена чаша? Конфлікт стосувався лише виходу на своє ЗАКОННЕ ОСНОВНЕ МІСЦЕ РОБОТИ Федак Н.М. і небажанням Дричик Г.Я. покидати своє ТИМЧАСОВЕ, НАДАНЕ ЇЙ НА ПЕРІОД ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСКИ основного працівника! Моя дитина ходила в початкову школу 4 роки і я ніколи не бачила заляканих вчителів. Навпаки, завжди привітні, доброзичливі. За роки навчання жодного разу ніхто з адміністрації школи, педагогічного складу чи обслуговуючого персоналу не користування вище перерахованими Вами методами керівництва і впливу на нас батьків. На парти і на ремонти навіщо здавали? Це справа добровільна. Але подумайте самі, шановна Ангел, хіба б краще було, щоб дітки сиділи і викривляли собі хребти в обшарпаних класах? Хіба не варті ваші і наші діти заходити 1 вересня у світлі і чисті класи, сидіти за ортопедичними партами, адже всі ми хочемо для своїх донечок і синочків лише найкращого. Поки держава не може допомогти освіті, я вважажаю, що це повинні зробити ми батьки, адже наші діти проводять у школі половину робочого дня! Шановні батьки 2-Б класу, тепер Ваші дітки будуть вчитися не тільки в красивому класі, який подарували Ви їм, зробивши ремонт, а ще й у дуже хорошого вчителя. Дайте вчителю спокійно вийти на своє місце роботи і я впевнена, що ви, так само як і батьки та учні нашого класу і дуже багатьох попередніх випусків, будете із вдячністю згадувати роки навчання у Наталії Матвіївни Федак. З повагою Людмила

 11. Михайло

  Шкода, що ми навчили нашу державу (“поки вона не може”) купляти все найкраще самі. Невже рівень нашої зарплати такий аж високий?! Часом з останнього батьки дають гроші на всі ці парти, вікна, двері… ремонти! А потім при огляді шкіл директор гордо показує свої досягнення вже перед О.Похиляк. І знайдіть хоч б одну школу чи клас – де батьки не забезпечують “щасливе навчання своєї дитини”. Такі ми вже є – українці – а щоб моя не гірше. Вчителі не бояться директора. А чого його боятися? Він же приймає на роботу, дає характеристику, чи додає класне керівництво (це ще + пару гривень до зарплати), присутній на атестації чи просто на уроці… Це сміх! Не боїться той – хто не боїться втратити роботу! Таких напевно ціла школа! От і працюють, показуючи – дивись а я це зробив, а я це організував…БЛАГОДІЙНО…Невже так важко зрозуміти дітей, які вже привикли?! А що тут такого – привикнуть ще раз, а хто сказав, що в процесі вивчення іноземних мов, вчитель не буде декілька разів змінюватися? А після початкової школи – взагалі буде багато вчителів! Нас навчили тупо здавати гроші і мовчати! Чому? Невже батьки, які забезпечують матеріальний стан навчального процесу, не мають права голосу?! Не суть, хто з вчителів кращий. Кожен вчитель, вибравши цю професію, готовий любити і навчати діток, вкладаючи в них не тільки знання, а й частинку свого серця! Давайте не будемо лити бруд на одного вчителя, хвалячи іншого. Вина директора школи, в обов’язки якої входить забезпечення навчального процесу! Невже вона і цар, і Бог?! Напевно за батьківські гроші з її пядесталу вона ні не бачить, ні не чує нікого, дозволяючи ганьбити цілу школу і педагогічний колектив!!! Лиш би було одне – так як я сказала! На що тоді дивиться громада міста? І чому допускає до керівництва таких самозакоханих недалекоглядних людей?!

 12. Ангел

  А ніхто і не каже що вчителі не привітні, вчителі дуже хороші!!!! Непривітні і залякані керівництвом це зовсім інші речі. І зовсім там не небажання покинути тимчасове місце Дричик. Конфліктна ситуація яка розвинулася і сягнула таких маштабів це в першу чергу вина ДИРЕКТОРКИ школи!!!!! Яка говорить неправду в очі батькам!!! І обливає брудом де тільки може. І чому Дричик мала пояснювати батькам що вона на дикретному місці, коли на перших же зборах з батьками дикеторка сказала батькам ОСЬ ВАШ КЛАШ НА 4 РОКИ , ТА ОСЬ ВАША ВЧИТЕЛЬ НА 4 РОКИ. Виникає питання чи не забагато неправди ви говорить “порядна” директор ПОЛІЩУК К.М.?

 13. Ірина

  Питання до Федак Н.М , я впевнена що ви вже ознайомлені зі всім що тут написано . Чому ви не згодилися на кількість годин яку вам запропунувала директор школи (слова Поліщук ми запропонували Федак години але вона від них відмовилася вона захотіла 2-Б клас)? Хоча б щоб не переривати у дітей навчальній рік , Ви би взнали дітей за тих 4 місяці діти звикли би до Вас. А на наступний навчальний рік коли б школа не набрала три перших класи, ви б прийшли класним крівником до дітей вже 3-Б класу. Ви неуявляете наскільки вдячні би були батьки , що ви дослухалися неперервали би навчальний рік, і діти і батьки вас зустріли з великою радістю. І непотрібно тут вашим шанувальникам писати що батьки вороже до Вас поставилися. НАГОЛОШУЮ ВСІМ що батьки лише просили непереривати навчальний рік це лише всього 4 місяці !!!! а наслідуючий рік якби Федак не набрала би перший клас її б радо зустріли і діти і батьки !!! І через Вас би не вигнали дуже Хорошого вчителя, людину яка також має двох дітей !!!!

 14. руслана ніконюк

  Ми навчалися в даній школі з 2006 по 2010 роки. Про школу у нас і у нашої дитини залишилися тільки найкращі спогади. Дуже важливо у майбутньому дитини, яким буде перший вчитель. Ми дуже вдячні, що у нас була Наталя Матвіївна. Катерина Михайлівна та педагоги школи прикладали максимум зусиль для того, щоб наші діти спокійно навчалися. У нас змінювалися вчителі англійської мови та всі були хороші і ніяких нарікань на рівень викладання у даній школі ніколи не виникало. Ми робили ремонт та купували парти , але все робилося для наших дітей і залишилося в школі. Тому , на мою думку наріканння батьків 2-Б класу безпідставні. Ми на даний момент проживаємо в м. Рівне та досі з теплотою згадуємо Наталю Матвіївну ,Галину Ярославівну, Тетяну Олексіївну, Любов Степанівну, Катерину Михайлівну та інших вчителів нашої школи. Нам дуже прикро читати несправедиливі відгуки про школу і педагогів.Ми маємо з чим порівнювати,наша дитина за сімейними обставинами змінює вже третю школу. Ми теж розгубилися,коли у нас посеред навчального року змінився вчитель. Та життя вносить свої корективи і зміна вчителя- це не катастрофа ,тому , що наші діти отримали зявдяки Наталі Матвіївні хорошу початкову підготовку. Сподіваємося, що даний конфлікт вирішиться мирно, тим більше, що не один з вище загаданих педагогів не вартий таких некоректних обвинувачень.

 15. Олександра

  Шановні батьки 2-Б класу. Заспокойтесь, будь ласка, і не робіть з “мухи слона”. Моя дитина вчилася в класі, де класним керівником була Наталя Матвіївна. Це педагог з великої букви. Всі діти її дуже любили і поважали. Саме після 2,5 років навчання в нас виникла така ж ситуація. Наталя Матвіївна пішла в декрет, а до нас прийшла нова вчителька Дричик Галина Ярославівна. Хочу сказати, що ми теж з побоюванням чекали на іншу вчительку, не знали, як сприймуть її діти. Але нічого страшного не сталося. Діти швидко звикли до нового вчителя. Шановні батьки, схаменіться, перестаньте нагнітати ситуацію, бо вам потім буде стидно за свої дії. Наталя Матвіївна, виходить на роботу з декретної відпустки і повертається на своє законне місце. А Наталі Матвіївні від щирого серця зичу міцного здоров’я і душевного спокою. Щоб у Вас більше ніколи не було таких неприємних ситуацій у житті. НАТАЛЯ МАТВІЇВНА НА ТАКЕ НЕ ЗАСЛУГОВУЄ!!!!

 16. Людмила Теребус

  Шановні дописувачі! Не змогла стояти осторонь цього конфлікту.Насамперед,хочу висловити свою думку стосовно “ображеної” Федак Н.М. Зрозуміло,що ніхто не вважає її поганим вчителем.У конфлікті винна тільки ПОЛІЩУК КАТЕРИНА МИХАЙЛІВНА,ДИРЕКТОР ШКОЛИ.Тому що вона не коректно повела себе з батьками 2-Б, і зовсім непрофесійно з педагогами Федак Н.М і Дричик Г.Я. Адже години для обох вчителів були,і вона могла уникнути цього скандалу,не образивши нікого! Вона ж поступила як нерозумний керівник закладу,а як директор-самодур! Інакше не скажеш.
  Тепер хочу сказати окремо про вчителя Дричик Галину Ярославівну,якій закидають звинувачення у непорядності.Я знаю цю людину,як і багато інших батьків з 1995 року,коли вона стала першою вчителькою мого сина,Теребуса Дениса. Я впевнена,що висловлю думку багатьох людей : найпрофесійнішого,найвихованішого,найпоряднішого педагога годі шукати! І це не просто слова! Моєму сину-25,а він до цієї пори згадує її доброту,самовідданість,справедливість і,звичайно,знання,які вона дала дітям.
  Спрямована проти неї агресія-неоправдана! Батьки просто хотять повернути прекрасного вчителя свохм дітям,до якого вони вже звикли.І я дуже дякую батькам 2-Б класу за те,що вони боряться за гідність Галини Ярославівни,адже ніхто не звертає уваги на те,що така професійна людина залишилася без роботи.
  Галино Ярославівно! Не падайте духом! Ви надзвичайно обдарована людина,і надіюсь місцеві органи влади зрозуміють хто насправді працює не на своєму місці!

 17. Zoro

  Ну і чого ви добилися? Вже квітень місяць на носі, а в 2-Б все гаразд! Ніхто вже ніде не ходить, не пише, не дзвонить. Вже нова вчителька подобається. Добилися тільки того, що трішки несправедливо підпортили репутацію школи! (Але… :Чорний піар – теж піар!) А ту красуню, Марію Сеник, тре звільнити від таких робіт надалі. Який то “журналіст” що не перевіряє факти?! Х… журналіст!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.