Приблизно 47% програмного забезпечення у Міністерстві внутрішніх справ не є ліцензійним.

Поділитися

Про це заявив журналістам начальник управління зв’язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук. В МВС заявляють, що з 2006 року не закуповують комп’ютерів з піратським комп’ютерним забезпеченням.

«Приблизно 47% програмного забезпечення у міністерстві не є ліцензійним. Однак МВС поінформувало Майкрософт. І тепер компанія веде переговори з органами державної влади про легалізацію програмного забезпечення» , – сказав Поліщук. Він також додав, що на даний момент МВС не займається користувачами Інтернету, які розміщували піратський конвент за допомогою ex.ua.

«Однак теоретично вони можуть понести відповідальність, якщо в їх діях буде доведено умисел», – сказав Поліщук. Присутні на брифінгу представники департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю та порушенням прав інтелектуальної власності не змогли пояснити, яким чином вони дводитимуть злісний умисел користувачів, а також, що піратський контент був розміщений конкретною особою, навіть за умови з’ясування його IP-адреси.

Поліщук також повідомив, що фахівці МВС вже добу намагаються реанімувати сайт МВС після хакерської атаки. «Спочатку ми думали, що надто багато користувачів на сайт заходило одночасно. Але більш правдивою виявилась версія про ddos-атаку. Наразі наші провайдери намагаються розблокувати роботу сайту», – додав він.

Нагадаємо, що МВС не змогла відновити роботу свого сайту і перейшла у Facebook. Жертвою організованого спротиву проти закриття Ex.ua став також сайт Президента України. Усе це стало наслідком того, що міліція закрила популярний сервіс Ex.ua, що спричинило хвилю невдоволення та нищівної критики.

Іншими словами, ситуація виглядає кумедно і по-українськи абсурдно:  МВС, яке є користувачем піратського ПЗ, розслідує кримінальну справу проти Ex.ua за статтею про порушення авторських та суміжних прав. Хто порушить кримінальну справу проти МВС за цією ж статтею?

Прихильники Ex.ua повалили сайти Президента, Кабміну, Верховної Ради та СБУ

Міліція розповіла, хто «замовив» Ex.ua