З Тернополя не дають вивозити сміття фірмі, яка має стосунок до Романа Заставного. “Важка артилерія” Надала знову в дії?

Поділитися

У Тернополі знову проблеми зі сміттям. Кілька спецавтомобілів, які вивозять тверді побутові відходи з міста, не пускали на Малашівецький полігон.

Шум і гул машин, чоловіки у формі перекрили дорогу, – ось таку картину побачили журналісти, прибувши на сміттєзвалище, що поблизу села Малашівці. Трьом машинам, наповнених тернопільськими відходами, перегородили дорогу невідомі люди. Представлятися чоловіки відмовилися.

Перший чоловік у формі: «…На добровільних засадах».

Журналіст: «На добровільних засадах охороняєте? Місцевість, яка нікому не належить?..»

Перший чоловік у формі: «…Я просто дуже люблю форму. Я прийшов сюди постояти!»

Представник перевізника: «Яке у вас керівництво? Де ваше керівництво?»

Другий чоловік у формі: «В Тернополі».

Представник перевізника: «Де саме?».

Другий чоловік у формі у відповідь мовчить.

Перший чоловік у формі: «Я готовий вмерти за нашу неньку Україну!»

Зі спецодягу чоловіків, які перекривали дорогу, стало зрозуміло, що вони працівники однієї з приватних охоронних фірм. За конфліктом спостерігали представники комунального підприємства. Чому сміттєвози не можуть заїхати на територію полігону, пояснювати ніхто не хотів.

Представник КП: «Моє діло: команда дана «Не пропускати!» – і я її виконую. Буде команда «Відкрити!» – я відкрию. Це в міську раду… Будь-ласка, дзвінок – і ми відкриваємо шлагбаум. Що ви думаєте, ми не маємо що робити? Тільки тут нерви тріпати»?

Розвантажити сміття на звалищі не могли лише машини приватного підприємства «Катруб», яке працює на ринку близько 6 років. А от спецавтомобілі інших фірм безперешкодно в’їжджали на полігон.

Директор приватного підприємства «Катруб» Богдан Буртак також приїхав на місце події. Він пояснив, що успішно працював на цьому ринку, допоки міська влада рішенням виконкому заборонила його фірмі вивозити відходи комунальних установ та мешканців Тернополя.

Богдан Буртак, директор ПП «Катруб»: «Рішенням виконавчого комітету нам заборонили обслуговувати бюджетні організації та мешканців міста».

З цього приводу Богдан Буртак звернувся до прокуратури. Звідти отримав позитивну відповідь. Міський прокурор рішення тернопільської влади опротестував. Але на цьому конфлікт не вичерпався. 25 січня на засіданні виконкому його члени відхилили прокурорський протест.

Богдан Буртак, директор ПП «Катруб»: «На превеликий жаль, представника з міської ради немає – для того, щоб пояснити свої дії та дії тих людей, які забороняють рух транспортного засобу на сміттєзвалище».

У прокуратурі кажуть: до суду не звертатимуться і надалі цю справу не розглядатимуть.

Галина Зарівна, заступник прокурора міста Тернополя: «Якщо прокурор вивчав і виносив протест на дане рішення, то я думаю, що це рішення було незаконне. Враховуючи те, що положеннями Закону України «Про прокуратуру» не передбачено порядок представництва в інтересах комерційних структур, прокурор міста не звертався з позовом про визнання даного рішення до Адміністративного суду».

Незважаючи на те, що міська рада більше не бажає співпрацювати з «Катрубом», сьогодні приватне підприємство ще має підписані та діючі договори з різними суб’єктами господарювання. Якщо фірма перестане вивозити сміття, контейнери переповняться і це все може призвести до неприємних наслідків.

Богдан Буртак, директор ПП «Катруб»: «Але в нас є договори з юридичними, з приватними структурами, з якими працюємо. Вони не підпорядковані міській раді».

За коментарями журналісти звернулись у міську раду. Перший заступник міського голови Тернополя заявив, що всі діючі угоди підприємство «Катруб» повинне розірвати. Адже працювати йому на цьому ринку вже не можна.

Владислав Стемковський, перший заступник міського голови: «Прийняте рішення виконкому про визначення переліку виконавців послуг. У цьому переліку є три підприємства, серед них «Катруба» немає. Тому що вони не подали відповідного документу в Новому році для того, щоб була оформлена з ними угода. Конкурсу не було».

Анатолій Сушко, юрисконсульт ПП «Катруб»: «Міська рада, зокрема виконавчий комітет, не вбачає достатніх підстав для задоволення протесту прокурора, вважаючи свої дії законними. Хоча, на нашу думку і з правової точки зору, абсолютно наявні всі достатні підстави для скасування даного рішення».

Послуги приватного підприємства «Катруб» коштують на кілька гривень менше, ніж інших фірм. Чому ж місто усуває зі сміттєвого ринку такого вигідного перевізника, чиновник пояснює так…

Владислав Стемковський, перший заступник міського голови: «Є розрахунок цінової інспекції тарифів підприємства «Катруб», які є вищими, ніж та вартість, яку вони виставляють. Відповідно, підприємство свідомо йде на збиткову діяльність заради того, що демпінгувати на ринку. Це не наше питання, це питання Антимонопольного комітету».

Кілька годин машини із тернопільським сміттям не могли потрапити на звалище. Вирішити суперечку приїхали правоохоронці.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в області: «Зараз ми їдемо в міську раду, з’ясуємо всі юридичні аспекти, інші питання з’ясуємо – і будемо дивитися, чому виникла така ситуація».

Після приїзду міліції сміттєвози вирушили на полігон. Правоохоронці ж у свою чергу запевняють: чоловіки з приватної охоронної фірми не мали ніяких законних підстав не пускати машини з відходами.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в області: «Відносно того, щоб перегороджати дорогу – це не входить у функції охоронної фірми».

Сьогодні, 20 лютого, сміття на полігон вивезли, а ось що буде завтра – невідомо. Головне, щоб «файне місто Тернопіль» із приходом весни не потонуло у відходах.

ІНТБ

Чим здивувати людину в Тернополі?

Замковий туризм Тернопільщини: проблеми та перспективи