111
    Понад п’ятнадцять найменувань виробів із золота загальною вартістю майже вісімнадцять тисяч гривень стали власністю шахрайок, котрим довірилася юна тернополянка.
Відмолювання гріхів – саме такий сценарій розіграли дві пройдисвітки перед жертвою. У відділі міліції, куди звернулася 21-річна тернополянка після того, як оговталася від чар, вона толком навіть не могла пригадати, що саме говорили їй зловмисниці. Каже, це були загальні фрази про прокляття, хвороби, смерть, а вона в них шукала факти з власної біографії. Проте, тверезо мислити студентка стала надто пізно, коли були втрачені гроші та золоті прикраси.
Зрештою, «симптоми» такої поведінки властиві усім, хто коли-небудь попадався на гачок пройдисвітів, тому порада правоохоронців – не ставайте до розмови з невідомими, тим паче з тими, хто пропонує вам ворожбу чи зняття порчі. Не дайте жодної можливості зловмисникам втягнути вас у цю «рольову гру». Пам’ятайте, шахраї – неабиякі психологи. Вони майже безпомилково вгадують, хто здатний повірити їм. На їхній гачок потрапляють ті, хто йде, нікуди не кваплячись, і про щось журиться. Здебільшого, це жінки.
Так і трапилося з потерпілою тернополянкою. Незнайома молодиця перестріла її дорогою додому. Спочатку запитала як пройти до ательє, а далі стала торочити про свої здібності рятувати людей від чар та поробів. Розмову жертва, як це часто трапляється, підтримала. І шахрайська справа пішла, як по маслу. Підіграла зловмисниці спільниця, котра запевнила, що остання й справді може допомогти, бо колись від нещасть врятувала її. Жертві запропонували позбутися усіх проблем шляхом відмолювання гріхів. Але ритуал потрібно було здійснити над «речами, що притягують прокляття, – грошима та золотими виробами». З собою потерпіла не мала нічого, але пройдисвітки запевнили, що «заради порятунку її сім‘ї згодні зачекати, поки студентка збігає додому і принесе цінності».
Як розповідають досвідчені оперативники, здебільшого, такі шахрайські схеми – справа однієї години. Не виключено, що потерпіла психологічно і емоційно потрапила у залежність від шахраїв. Аби цього не сталося, не треба під час розмови дивитися незнайомцям у вічі, не простягати руку для ворожби, а краще – взагалі відійти якнайдалі від таких співрозмовників.
Але тернополянка зробила усе з точністю до навпаки. Через деякий час у домовленому місці вона знову зустрілася з «рятівницями». Принесла усі гроші, що знайшла вдома та золоті прикраси на суму майже вісімнадцять тисяч гривень. Шахрайка почала шепотіти якісь слова і запевнила, аби остаточно розвіяти прокляття, треба здійснити важливий ритуал – обійти з пагубними грошима та золотом навколо будинку тричі. І пішла…
Фінал цієї історії очевидний. «Рятівниці» зникли, а тернополянка звернулася до правоохоронців. Міліціонери вживають усіх заходів, аби затримати підозрюваних.
Придивіться уважно до фоторобота, складеного зі слів потерпілої.

Це жінка віком 35-40 років, середнього зросту, повної статури. Особлива прикмета – надщерблений верхній передній зуб. Була одягнена у чорну коротку дублянку, рожевий берет, темно-сині джинси, чорні чоботи.
Спільниця шахрайки на вигляд 40-років, середнього зросту, худорлява, темне волосся.
Кому що-небудь відомо про місцеперебування підозрюваних, або хто потерпів від них, звертайтеся за телефонами у Тернополі: 27-13-72, 52-61-58, 27-12-30 або 102 у будь-який відділ внутрішніх справ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.