Держекоінспекція закликає не спалювати суху рослинність

Поділитися

Для тернополян та жителів області вже стало сумною традицією, наводячи лад на прибудинковій території, місцях загального відпочинку чи придорожніх захисних смугах, спалювати нагромаджене. Здавалося б, нічого страшного не зроблено, а порядок забезпечено.  Проте, ті хто так думають помиляються! Адже спалювання залишків сухої рослинності, листя та відходів є причиною значного забруднення атмосферного повітря.

Не можна оминути увагою і інший аспект цієї проблеми. Якщо спалюванням сухої рослинності та її залишків шкодить в основному здоров¢ю людей, то з випалюванням стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою та природною рослинністю, яке також є сезонною весняною проблемою, призводить до руйнації ґрунтового покриву, зниження родючості ґрунту, порушення його структури. Справа у тому, що безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі організми, комахи, хробаки та інша живність, яка є незамінною ланкою у природному ланцюгу.

Держекоінспекція  нагадує, що випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища забороняється. Такі дії є порушенням, і за них ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., на посадових осіб — від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (парки і сквери) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб — від 1190 до 1700 грн. Також за фактом порушення вимог пожежної безпеки може бути порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 270 Кримінального кодексу України.

З метою запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти, а також недопущення спалювання рослинності та її залишків, держінспектори з охорони навколишнього природного середовища здійснюватимуть рейдові перевірки на території області. У ході рейдів також проводитиметься роз’яснювальна робота з населенням щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Державна екологічна інспекція закликає не спалювати суху рослинність і сміття та поширювати інформацію про шкідливість і неправомірність таких дій.

 

Перший заступник начальника ДЕІ у Тернопільській області – Рослий Ю.В.

 

 

 

У Чорткові «на воді намутили» на 62 тисячі гривень

«День кар’єри – 2012»