Наливайченко: Усі історичні архіви СБУ, прокуратури та судів повинні бути передані науковим установам

Поділитися

Усі історичні архіви СБУ, прокуратури та судів повинні бути передані науковим установам та стати доступними для усіх громадян. Про це заявив громадсько-політичний діяч, голова СБУ (2006-2010) Валентин Наливайченко під час відкриття у селі Завалів, Підгаєцького району, пересувної виставки «УПА – історія нескорених».

«Вперше за час незалежної України моя команда разом громадським активістами, разом з молодими істориками та науковцями відкрили архіви про українську визвольну боротьбу. Робота була зроблена колосальна. Однак чимала кількість історичних архівів, які мають бути доступними для науковців та громадськості, й досі залишаються закритими», – відзначив Наливайченко.

На його переконання, кожен українець має дізнатися правду про УПА.

«Виставка «УПА – історія нескорених» – невеликий крок у цьому напрямі. Ми ведемо значну освітню роботу у поширенні історичної правди, зокрема на Сході і Півдні України», – відзначив Наливайченко.

Нагадаємо – в рамках просвітницького проекту «УПА – наші герої» на Тернопільщині впродовж кількох місяців діє пересувна виставка «УПА – історія нескорених», авторами якої є молоді історики Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний та Петро Содоль. У виставці представлені близько півтисячі оригінальних фото та невідомих документів ОУН, УПА із розсекречених архівів СБУ.

Посадити злочинців, відродити віру, відбудувати Україну!

Партія Регіонів скомпрометує голову Тернопільської обласної ради