111

Усі історичні архіви СБУ, прокуратури та судів повинні бути передані науковим установам та стати доступними для усіх громадян. Про це заявив громадсько-політичний діяч, голова СБУ (2006-2010) Валентин Наливайченко під час відкриття у селі Завалів, Підгаєцького району, пересувної виставки «УПА – історія нескорених».

«Вперше за час незалежної України моя команда разом громадським активістами, разом з молодими істориками та науковцями відкрили архіви про українську визвольну боротьбу. Робота була зроблена колосальна. Однак чимала кількість історичних архівів, які мають бути доступними для науковців та громадськості, й досі залишаються закритими», – відзначив Наливайченко.

На його переконання, кожен українець має дізнатися правду про УПА.

«Виставка «УПА – історія нескорених» – невеликий крок у цьому напрямі. Ми ведемо значну освітню роботу у поширенні історичної правди, зокрема на Сході і Півдні України», – відзначив Наливайченко.

Нагадаємо – в рамках просвітницького проекту «УПА – наші герої» на Тернопільщині впродовж кількох місяців діє пересувна виставка «УПА – історія нескорених», авторами якої є молоді історики Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний та Петро Содоль. У виставці представлені близько півтисячі оригінальних фото та невідомих документів ОУН, УПА із розсекречених архівів СБУ.

1 comment

  1. lsd666

    ….я бачив цю виставку, нам дійсно є чим пишатись, такої армії як УПА, що існувала декілька десятків років, без жодної зовнішньої підтримки не мала жодна країна світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.