Під час зустрічі з молоддю у Тернополі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав говорив про проблему штучного запліднення

Поділитися

4 березня  під час зустрічі з молоддю у Тернополі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) говорив про проблему штучного запліднення.

«Подружжя – це союз любові чоловіка і жінки, на все життя відкритий до народження дітей»,– зазначив Блаженніший Святослав. Цитуючи слова св. Августина, Глава УГКЦ наголосив: аби народжувати дітей, подружжя потребує подружньої вірності, єдності і нерозривності. А для цього Церква дає таїнство Подружжя, щоб людина, якщо їй забракне людських сил бути вірною до смерті, мала особливу допомогу божественної благодаті.

«Великою проблемою сучасної культури є те, що зростає відсоток безплідних пар. Причин цього є багато: аборт, вживання контрацептивів, різного роду хвороби, пов’язані із невпорядкованим статевим життям і т. п. А через те що зростає безпліддя, починають з’являтися нові технології, щоб, буцімто, допомогти безплідній парі отримати дитину. Здавалося б, свята справа. Але яким способом це роблять? Найперше, щоб отримати одну дитину, треба мінімум трьох-чотирьох вбити. Це – сучасний спосіб запліднення InVitro. Ці послуги сьогодні надають у кожному обласному центрі. Щоб отримати один здоровий ембріон, запліднюють кілька яйцеклітин жінки, і тоді дивляться, котрий із них є найздоровіший (або два), вводять їх в організм жінки, спостерігають, як вони розвиваються, і якщо жінка «замовляла» одну дитину, то другу часто абортують»,– розповів Блаженніший Святослав.

Проблема полягає також в тому, що тих ембріонів, які залишаються, заморожують. І оскільки їхній термін зберігання з часом збігає, то постає запитання: що з ними робити? «Сьогодні є деякі фірми з виготовлення жіночої косметики, яку роблять з дитячих ембріонів. Тому можу сказати, що уроки Аушвіца нічого нас не навчили, бо те саме повторюється сьогодні ось у такий спосіб»,– відзначив Глава УГКЦ.

«Католицька Церква не приймає, вважає морально неприпустимим такий спосіб боротьби з безплідністю. Бо штучне запліднення не лікує безплідності, не усуває причини, чому жінка не може сама завагітніти, а створює багато інших проблем, бо ембріонами починають торгувати, обмінюватися, використовувати їх як матеріал»,– говорив він.

Стосовно цієї тематики Блаженніший Святослав зазначив, що Церква вважає морально неприпустимим також сурогатне материнство, в рамках якого жінка торгує своїм материнством, повідомляє сайт УГКЦ

Тернопільські студенти не хочуть запівдарма працювати на “Мрію” Івана Гути

Що робив у Чорткові глава греко-католицької церкви?