В цей день Тернопільських пластунів буде легко ідентифікувати, адже кожен вдягне свій пластовий однострій й залишатиметься в ньому впродовж дня.Крім того, у соціальній мережі пластуни також планують відзначитись по- пластовому святковими аватарками.
Підготовка до 100-літнього ювілею триває вже довгий час та включає в себе комплекс заходів та проектів, зокрема 100 добрих справ, багато з яких встигли реалізувати Тернопільські пластуни. Завершальним етапом святкування стане встановлення пам’ятника Пласту в Тернополі у вересні цього року.
Основне святкування відбудеться з 18 по 21 квітня. В програмі передбачається :
18-20 квітня: презентації «Пласту» у школах міста, пізнавальні квести для школярів;
21 квітня:
- Прес-конференція в Українському домі «Перемога», приурочена 100-літтю; Пласту та початку збору коштів на паркову скульптуру пластунам в м. Тернополі;
- Вимарш центральними вулицями міста;
- Святкова Літургія в Катедральному Соборі;
- Урочистий концерт в Українському домі «Перемога» (виступи за участю пластунів та молодіжних організацій);
- «Скаут- парк» біля Тернопільського ставу: козацькі забави, тир, «боді-бол»,навісна переправа, катання на катамаранах, стрільба з луків, пластова експозиція;
- Активітети в центрі міста: аукціон ручних виробів, майстер-класи, боді-арт, продаж листівок з пластовою символікою;
- Пластова ватра біля Тернопільського ставу на місці майбутньої скульптури пластунам в м. Тернополі.
Довідка : Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., незважаючи на те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.
Прес-служба
Тернопільського Пласту