111

Для 20 % мешканців Тернопільщини визначальним при виборі кандидата на наступних парламентських виборах є його приналежність до КОД.
32,2 % хочуть кандидата від опозиції, проте не обов’язково від КОД.
54 % мешканців Тернопільщини підтримують об’єднання правих сил для спільної участі у виборах.

Дслідження проведене Центром з інформаційних проблем територій у м. Тернополі 29-31 березня 2012 року.
Еквівалентна вибірка 495 респондентів. Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр’я за Стьюдентом.

Результати соціологічного дослідження щодо оцінки населенням окремих аспектів політичного життя

 

Дослідження проведене Центром з інформаційних проблем територій у м. Тернополі 29-31 березня 2012 року. Еквівалентна вибірка 495 респондентів. Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр’я за Стьюдентом. Всі результати подано в %. Сума результатiв у стовпцях може перевищувати 100 % у випадку, коли допускалося кiлька варiантiв вiдповiдей, чи бути меншою 100 % у випадку утримання респондентiв вiд вiдповiдей на деякi запитання.

 

Розподіл відповідей на запитання: “Наскільки для Вас важливо, щоб кандидат до Верховної Ради, за якого Ви будете голосувати, був висунутий Комітетом опору диктатурі?”:

будете голосувати тільки за такого кандидата20,2
це важливо, хоча при певних обставинах Ви можете голосувати й за іншого кандидата16,3
це має значення, але не є основним мотивом Вашого вибору12,8
це має невелике значення 2,8
це для Вас не має жодного значення17,8
навпаки, за такого кандидата не будете голосувати 3,6
необов’язково, щоб цей кандидат був з КОДу, але обов’язково, щоб з відомої опозиційної сили15,9

 

Таким чином, тверда підтримка КОДу складає лише 20 %, що свідчить про завищення шансів КОДу, як “безальтернативної” опозиційної сили. Натомість, є багато можливих прихильників альтернативної опозиції. Вони хочуть кандидата з відомої опозиційної сили і при певних обставинах можуть голосувати не за КОДівця. Таких разом 32,2 %.

 

Ця електоральна ніша може бути основою для проходження у парламент об’єднання правих сил УНП-“Наша Україна”-КУН- “Українська платформа “Собор”. Таке об’єднання позитивно оцінюється мешканцями міста (див. результати відповідей на інші запитання).

 

Загальний низький показник твердої підтримки КОДу може бути наслідком зневіри виборців. З одного боку є свіжими приклади переходу членів БЮТ у фракцію Партії регіонів і люди не хочуть голосувати за потенційних перебіжчиків. Крім того, не сприймається нав’язування думки про “безальтернативність КОДу”. Люди хочуть здійснити обдуманий вибір. Не додають довіри КОДу і заяви окремих учасників про відсутність згоди. Крім цього у ЗМІ досить часто акцентується увага на тому, що КОД створений “проти когось”. При цьому не згадуються конкретні ідеологічні принципи, навколо яких створено об’єднання. Тому частина виборців знаходить вихід у поверненні до тих, кого знають, тобто до націонал-демократів, які довший час зберігають стабільну патріотичну позицію важливу для мешканців Тернополя.

 

Розподіл відповідей на запитання: “Як Ви ставитеся до об’єднання Нашої України, Української народної партії, Конгресу українських націоналістів, партії “Українська платформа “Собор” для участі у виборах єдиним опозиційним списком?”:

дуже позитивно32,8
переважно позитивно22,1
бачите в цьому і позитив, і негатив 5,4
це не має ніякого значення31,5
переважно негативно 2,9
негативно 3,1

 

54,9 % мешканців Тернополя позитивно оцінює таке об’єднання. 36,9 % – нейтрально і лише 6,0 % – проти. Таким чином, об’єднана сила представників правих партій має всі шанси бути підтриманою на Тернопільщині, якщо таке об’єднання відбудеться і почне активну роботу.

 

Заступник директора Роман Соломонюк

 

Напишіть відгук