“Нада Фєдя, нада”

Поділитися

Виконання постанов про накладення судами адміністративних стягнень у вигляді громадянських робіт повинно сприяти зміцненню законності та вихованню осіб, які вчинили адміністративні правопорушення.

Однак, проведеними перевірками органами прокуратури області встановлено, що з вини окремих посадових осіб, які уповноважені на виконання владних повноважень, громадяни уникають встановленої законом адміністративної відповідальності. З вини цих осіб робота органів внутрішніх справ щодо виявлення адміністративних правопорушень та діяльність суду щодо накладення адміністративних стягнень зводиться нанівець.

Так, проведеною прокуратурою Козівського району перевіркою встановлено, що постановою Козівського районного суду гр. С. притягнуто до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння та застосовано до нього покарання у вигляді громадських робіт.

На виконання постанови суду та на підставі направлення Козівського районного підрозділу Бережанського міжрайонного відділку кримінально-виконавчої інспекції, правопорушнику було призначено виконання громадських робіт у одній з сільських рад району, але він до їх виконання не приступав. Проте, сільський голова, діючи умисно в інтересах порушника, зловживаючи своїм службовим становищем, склав, підписав та скріпив печаткою сільської ради завідомо неправдиві документи у яких вказав, що гр. С. виконував роботи по благоустрою села. На підставі цих документів правопорушник уник встановленої законом адміністративної відповідальності.

За результатами перевірки прокуратурою району стосовно сільського голови порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст. 382 КК України та ч. 1 ст. 366 КК України. За втручання органів прокуратури, правопорушник відбув встановлене законом адміністративне стягнення.

Вироком суду винна особа засуджена до позбавлення волі умовно на 3 роки, з позбавленням права обіймати посадови у органах виконавчої влади та місцевого самоврядування на 1 рік 6 місяців.

Кримінальні справа за аналогічними фактами порушено прокурорами Бережанського, Збаразького, Зборівського, Гусятинського, Шумського та Кременецького районів, з яких 2 на даний час направлено до суду, по інших проводиться досудове слідство, повідомила “Про все”  Наталія Штурма, старший помічник прокурора області

Наливайченко: КОД має створити дієвий механізм захисту чесних виборів

До уваги жителів Тернопільщини: за обман про розіграші призів «Поштовий магазин» та «Поштовий каталог» «виграли» від антимонопольного комітету штрафи